MENU

На честь Дня Збройних сил України до Криму запустили 20-метровий прапор України. ФОТО

361 0

Волонтери з Краматорська, Києва, Херсонської та Запорізької областей 4 грудня запустили в напрямку Криму прапор України розміром 20 на 6 метрів, повідомляє кореспондент Крим.Реалії, інформує  UAINFO.org.

Акція приурочена до Дня Збройних сил України, який відзначатиметься 6 грудня. Волонтери прибули на КПВВ "Чонгар" на адмінкордоні Криму з Херсонською областю вдень у п'ятницю.

За їхніми словами, прапор України пошила жителька Краматорська Оксана Муравльова. Як зазначили учасники акції, таким чином вони хотіли підтримати жителів анексованого Криму. Вони також нагадали про ранковий обшук російських силовиків у будинку кримськотатарського активіста Казіма Аметова.

Разом із прапором на півострів відправили 10000 листівок із написами «З Днем Збройних сил України!», «Україна єдина», «Там, де ми, там Україна» та іншими.

Волонтери зі Слов'янська 15 серпня запустили на надувних кулях 25-метровий український прапор в напрямку анексованого Криму.

1 серпня на адмінкордоні анексованого Криму з Херсонською областю десятки байкерів передали херсонським прикордонникам український прапор у рамках щорічного всеукраїнського «мотопробігу Єдності». Прапор привезли на КПВВ «Чонгар».

Читайте також: В окупованій Феодосії відкрили пам'ятник Котляревському: що із цим не так

Нагадаємо, в будинку 63-річного кримськотатарського активіста з Судака Казіма Аметова, який є фігурантом «справи Веджіє Кашка», пройшов обшук. За попередньою інформацією, там «проводилися слідчі заходи». Активіст кримськотатарського руху Наріман Джелял повідомив, що обшук співробітників ФСБ пов'язаний із його сином.

Пізніше Аметов сам розповів подробиці того, як проходив обшук у його будинку.

Прокуратура АРК і Севастополя, а також Нацполіція АРК відкрили кримінальне провадження за фактом ранкового обшуку російських силовиків у будинку кримськотатарського активіста Казіма Аметова.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Читайте також: Символічні відлуння Кримської війни: наша пам'ять досі в полоні російського дискурсу

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Адмінкордон між материковою Україною і Кримом

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини