В окупованій Феодосії відкрили пам'ятник Котляревському: що із цим не так
Історіє, безсердечна ти ...! Що минуле не чорно-біле (навіть у таборах смерті), знають усі. Але українська минувшина вирізняється навіть на цьому тлі
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Сергій Громенко, повідомляє UAINFO.org.
Свіжак: на вихідних у Феодосії відкрили пам'ятник українцеві Котляревському.
Читайте також: Символічні відлуння Кримської війни: наша пам'ять досі в полоні російського дискурсу
Але не тому діду, якому дяка за "Енеїду", а іншому – "генералові-метеору", "кавказькому Суворову" Петрові Котляревському. Він мав славу підкорювача Кавказу ще до Єрмолова, і в імперії користався заслуженою пошаною, але в радянські часи "загубився" в тіні останнього.
Ну, бо в Єрмолова правильна п'ята графа, про нього Пушкін написав "Смирись, Кавказ, идет Ермолов", анекдот про "проізвєдітє мєня в нємци" й оце от усе. І лише тепер справедливість наче відновлена.
Але є одне "але".
Читайте також: Старі союзники знову зустрілися в Польщі. Чому це важливо й 80 років по тому
Бо навіть залишивши обабіч думку, чого це пам'ятник відкрили саме в День пам'яті жертв голодоморів, все одно якось ніяково. Бо цей український богатир, який ламав мідні п'ятаки, поставив свій талант на службу не українській державі та прославився на геть чужій і навіть злочинній війні.
Чого його вшановують імперці – зрозуміло, але який має бути український наратив щодо Котляревського – потрібно ще подумати.
Втім, пам'ятник усе одно треба зберегти, лише напис поміняти, бо скульптура непогано зроблена – не лайнопостмодернізм якийсь.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки