MENU

Друзенко: Україні корисні міжнародні милиці. Але це не означає, що не треба вчитись ходити на своїх двох

294 0

Друзенко: Україні корисні міжнародні милиці. Але це не означає, що не треба вчитись ходити на своїй двох

«Не створи собі кумира. У той час, як Україна з тривогою чекала на висновок Венеційської комісії щодо шляхів розв'язання конституційної кризи, а тепер з надією вивчає присуд цієї поважної інституції, Європейська комісія за демократію через право не много сумняшеся організувала та провела разом з Інститутом порівняльного правознавства при уряді РФ Десятий міжнародний конгрес порівняльного правознавства «Конституционные изменения в России и в современном мире: диалектика универсального и национального», про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Геннадій Друзенко, інформує UAINFO.org.

«Я тільки за аби правники всіх держав та народів активно спілкувались та обговорювали сучасні тренди конституціоналізму. Але як на мій хлопський розум, Венеційці якось не комільфо говорити про російський конституціоналізм після того, як КС РФ визнав конституційною аннексію Криму. Свого часу Литовський КС навіть вступив у прилюдну суперечку з Венеційкою, яка намагалась запросити російських конституційних суддів на якісь поважний захід до Вільнюсу. Литовці тоді настояли на своєму і всупереч позиції Венеційки не видали російським легалізаторам анексії Криму візи.

Читайте також: Береза: Венецианская комиссия очень дипломатичное указала Зеленскому, чтоб он не лез своими корявыми ручками к КСУ

Врешті-решт, якщо вже без РФ ніяк, можна було б провести конгрес з МДУ, іншим університетом чи недержавним аналітичним центром, які бодай не містять в офіційній назві згадування уряду Російської Федерації.

Тому за всієї поваги до Венеційки, Україні треба вчитись поважати себе і говорити з міжнародними інституціями на рівних, а не заглядати в рота як недолугий учень суворому вчителю. Бо поважають тих, хто поважає себе. Доведено Росією. Чи якщо не подобається російський приклад, нагадаю відомий американський кейс Medellín v. Texas, в якому Верховний суд США відкинув претензію суду ООН на втручання у національний правовий порядок. Про те, як адміністрація Трампа відмовила у видачі американських віз суддям та співробітникам Міжнародного кримінального суду, які вирішили розслідувати злочини американських вояків проти людяності, скоєні в Афганістані, навіть не згадуватиму.

Читайте також: Венеційська комісія опублікувала термінове рішення щодо кризи з КСУ

Звичайно, такій інфантильній демократії, якою є Україна, корисні міжнародні милиці: і фінансові, і політичні, і юридичні. Але наявність цих милиць не означає, що потрібно молитись на них і не вчитись ходити на своїх двох», - констатує Друзенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини