Не хвилюйтеся, нової коронавірусної межі не буде. Й ось чому
Прочитав заяву про нову коронавірусну межу. Це якщо в нас буде 30–35 тисяч випадків на день. Хороша заява. Але з нею є одна проблема
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Ковтонюк, повідомляє UAINFO.org.
Зараз у нас у середньому проводять 35-36 тисяч тестів на день. Що таке 35 тисяч нових випадків на день за системи тестування у 35 тисяч тестів на день? Це десь як ситуація в Англії на початку фільму про зомбі-апокаліпсис "28 днів потому". Локдаун, звичайно, треба буде вводити, правда, вже не буде кому.
Читайте також: Боротьба з COVID-19 по-українськи: чому ми набагато ближчі до Мексики й Росії, ніж до Канади та Кореї
Погляньмо на ситуацію з іншого боку. Уявімо, що ми взяли й покращили систему тестування. Є такий показник, що відображає якість її роботи – коєфіцієнт виявлення. Для тестування, що працює нормально, він має складати 5%. Тобто виявляють п'ять позитивних випадків із кожних 100 проведених тестів. У нас зараз 33%. Тобто тестів треба проводити десь ушестеро більше.
Питання: якби зараз проводили 200 000 тестів на день замість 35 000, чи виявили б замість 12–13 оті самі 35 тисяч випадків? Подумати над відповіддю залишаю вам.
Читайте також: Боротьба із коронавірусом: ось чому в Південної Кореї виходить, а в України – ні
Наша система тестування зараз – це як міряти температуру термометром, у якого максимальна позначка 37,5. Або згадайте серіал "Чорнобиль". Там коли вибухнуло, у центр надсилали дані, що рівень радіації високий, але стабільний і не досяг критичних значень. Потім виявилося, що його міряли старими вітчизняними лічильниками, які постійно показували свої максимальні позначки. А коли взяли якийсь німецький лічильник, то на ньому уже зашкалило як треба.
Щось таке у нас із тестами.
Тому не хвилюйтеся, нової коронавірусної межі не буде. Можна йти в Ocean Plaza.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки