Через зв'язки з "Азовом": українку позбавили стипендії у Віденському інституті
Українку Олену Семеняку позбавили стипендії у Віденському інституті гуманітарних наук. Це зробили через її зв'язки з українським праворадикальним рухом "Азов".
Ректорка установи Шаліні Рандерія зауважила, що інститут завжди підтримував ліберальні демократичні цінності. Про це повідомили на сайті Vice, інформує UAINFO.org з посиланням на 24.ua.
Дії Семеняки засудили
За її словами, вищий навчальний заклад – проти всіх форм тоталітарного мислення.
Читайте також: Хто і для чого розігрує угорську карту
"Інститут абсолютно засуджує та дистанціює себе від правих екстремістських заяв та дій Олени Семеняки", – зазначила Рандерія.
Хто така Оксана Семеняка
Семеняка повинна була отримувати 1 800 євро щомісячної стипендії на її дослідницький проєкт. Програма повинна була діяти до червня.
"Орвелльське: міжнародний секретар неонацистського "Національного корпусу" – цивільного крила "Азову" в Україні – зараз є молодшим запрошеним стипендіатом за програмою європейського діалогу в Інституті гуманітарних наук у Відні", – написав 11 січня академік канадського Університету Оттави Іван Катчановський.
Orwellian: International secretary of #neonazi National Corps, civilian wing of Azov in #Ukraine, is now Junior Visiting Fellow in Ukraine in European Dialogue program at Institute for Human Sciences in Vienna. She joins there Ivan Krastev & Timothy Snyder https://t.co/65c5iuykev
— Ivan Katchanovski (@I_Katchanovski) January 10, 2021
Подорож для просування "Азову"
Аналітик-розвідниця безпекової компанії Soufan Group Моллі Сальцкоґ заявила, що Семеняка:
• подорожувала Європою для просування "Азову" та його геополітичних цілей;
• закликала іноземців приєднатися до руху;
• виступала на європейських конференціях разом із найвідомішими ідеологами екстремістського руху за транснаціональне домінування білих.
Позиція студентки
Водночас Семеняка заперечила, що є ультраправою активісткою. Вона відзначила, що намагалася збудувати солідарність проти російської агресії в Європі.
Читайте також: За 1,5 роки Україна перетворилась на вигнанця Європи
"Я розумію, що IWM найперше повинен турбуватися про свою репутацію та академічну відповідальність. І оскільки моя інформаційна підтримка слабша, ніж у тих, хто свідомо чи несвідомо звинувачує мене в ультраправій активності, моє перебування в інституті може зашкодити його доброму імені", – додала дівчина.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки