MENU

Росія перетворює Крим на військову базу з ядерною зброєю: дані розвідки

850 1

Росія перетворює Крим на військову базу з ядерною зброєю: дані розвідки

Росія активно нарощує ударні здатності збройних сил на території окупованого Криму, збільшуючи чисельність військ і оснащення новими зразками озброєння і військової техніки та формує умови для посилення на цій території ядерного потенціалу.

Про це сказано в оприлюдненому на сайті Служби зовнішньої розвідки України першому інформаційному бюлетені "Біла книга 2021", інформує UAINFO.org.

Це видання опубліковано до професійного свята СЗР України, яке відзначається 24 січня.

У "Білій книзі" представлено оцінка Службою зовнішньої розвідки основних зовнішніх загроз національній безпеці України у зовнішньополітичній, економічній, інформаційній та інших сферах. Особливу увагу приділено основній країні-джерелу загроз - Російській Федерації.

Читайте також: Український генерал оцінив небезпеку розміщення ядерної зброї в Криму та розповів про наслідки ядерного удару по Києву

Зокрема, українські розвідники повідомляють, що російський уряд в Москві, незважаючи на декларативні заяви, ніколи не розглядав Крим у вимірі розвитку його економічного (промислового, аграрного, туристичного або гуманітарного) потенціалу. Збільшуючи кількість військ на окупованому півострові і створюючи умови для посилення на цій території свого ядерного потенціалу, Кремль намагається перетворити РФ в домінуючу державу в Чорноморському регіоні.

"Росія створила в Криму потужне міжвидове угруповання військ, яке охоплює наземний, повітряний і морський компоненти та налічує близько 32,5 тис. осіб. Російська сторона створює умови для розміщення на тимчасово окупованій території Криму ядерної зброї, окремих її компонентів і носіїв, проводить роботи по відновленню об'єктів ядерної інфраструктури, несе загрози національній безпеці України", - сказано в "Білій книзі" Служби зовнішньої розвідки.

За даними розвідників, в Криму інвентаризовано і задіяно практично всі радянські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК), здатні відстрілювати ракети з ядерною бойовою частиною. Триває переозброєння зазначених ЗРК сучасними ракетами, на бойове чергування поставлено нові ракетні установки. Вже зараз російські зенітні системи контролюють більшу частину Чорного моря, а ракети класу "поверхня-поверхня" покривають його повністю. Крім того, на окупованій території півострова дислоковані військові літаки і ракетні кораблі, які можуть нести заряди з ядерною бойовою частиною.

Читайте також: Українська контррозвідка за всіх керівників попереджала про загрозу окупації Криму, – генерал-майор СБУ. ВІДЕО

"Дії РФ щодо розгортання в анексованому Криму засобів протиповітряної оборони, модернізація ЧФ РФ і його масового оснащення крилатими ракетами морського базування типу "Калібр-НК" і "Калібр-ПЛ" вказують на те, що Москва планує забезпечити свої здібності заборони / обмеження зонального зв'язку не тільки в Чорноморському регіоні, а й в Середземномор'ї. Більш того, плани Росії щодо розвитку і використання "тактичної ядерної зброї", зокрема з позиції ТОТ Криму, в сучасних умовах дозволяють Кремлю підвищувати градус тиску на міжнародне співтовариство, а також агресивно домінувати на Чорноморському, Середземноморському та Європейському театру військових дій", - відзначають в українській розвідці.

Така поведінка Кремля, як сказано в "Білій книзі", несе загрозу не тільки безпеці і національним інтересам України, але й її стратегічним партнерам. Крім того, ця політика Москви утискає права корінного народу півострова - кримських татар.

Читайте також: Крым сыграл глобальную роль в судьбе России, вот только результат вряд ли кому-то понравится – Казарин

"Росія облаштовує процес перетворення Криму в одну велику військову базу комплексно, з урахуванням всіх необхідних факторів, в т. ч. у соціальному вимірі. Триває зміна структури населення півострова. Кримські татари, як "нелояльна" частина населення, цілеспрямовано витісняються до материкової України або Туреччини, шляхом маніпулювання дотаційною політикою військових і їх родини перетворюють на соціальну опору окупаційної влади", - підкреслили в інформаційному бюлетені Служби зовнішньої розвідки України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

"Апостроф"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини