Український генерал оцінив небезпеку розміщення ядерної зброї в Криму та розповів про наслідки ядерного удару по Києву
Росія на території анексованого Криму може розташовувати ядерну зброю. Це, а також те, що Кремль на окупованій території може розміщувати бомбардувальники, створює велику небезпеку для будь-якої точки Європи.
Про це виданню "Апостроф" розповів заступник секретаря РНБО, генерал-
Так, генерал Кривонос пояснив, що Російська Федерація має великі можливості щодо зберігання та розташування ядерної зброї на території окупованого Криму.
"Ще з радянських часів там існували декілька об’єктів, які використовувались для зберігання ядерної зброї. Один з об’єктів — це так звана “Феодосія-13”, нині це село Краснокам’янка.
Татарською мовою — це урочище Кизилташ, де з початку 1950-х років протягом 6 років велося велике будівництво бази зберігання. Це колишнє 12-е управління Міністерства оборони СРСР, яке відповідало якраз за ядерну зброю. Об’єкт був у використанні до 1996 року, а остання зброя звідти була вивезена у середині 1990-х років", - розповів Кривонос.
Читайте також: Командувач Чорноморського флоту РФ має щодня непокоїтися, чи не прилетить йому ракетою від України – американський генерал
За словами заступника секретаря РНБО, даний військовий об’єкт - це понад 30 км тунелів розмірами, як у метрополітені. Його було частково законсервовано, частково — розкрадено.
"За нашою інформацією, після анексії Криму Росія почала проводити певні роботи на цих об’єктах", - повідомив Кривонос.
Також він назвав другий об’єкт на території Криму, де може розміщуватися ядерна зброя. Це Балаклава, де розташовані підводні човни РФ.
"Там додатково, і це перевірена інформація, зроблені штольні для підводних човнів", - додав Кривонос.
Він зауважив, що розміщене на території окупованого Криму озброєння несе загрозу для країн Європи.
"Наприклад, при базуванні в Криму бомбардувальників Ту-22М3, вони можуть загрожувати навіть Великій Британії... Важко сказати, якого типу ядерні боєприпаси вони там розміщують, нового чи старого. Але все це створює велику небезпеку для будь-якої точки Європи", - резюмував Кривонос.
Читайте також: Утопія, яка вводить в оману: шо не так із угодою про заборону ядерної зброї
З території анексованого Криму Росія потенційно зможе, розташовувавши там ядерну зброю, завдати смертельно небезпечного удару й по об'єктах життєво важливої інфраструктури України, розповів заступник секретаря РНБО.
За словами Кривоноса, наслідки ядерного удару Росії і його максимальна шкода для нашої країни будуть залежати від еквіваленту ядерного боєприпасу.
"Якщо він (ядерний боєприпас - Ред.) тактичної дії, то одного боєприпасу буде достатньо, аби підірвати, наприклад, Київську гідроелектростанцію і створити величезну проблему для міста Києва", - зауважив Кривонос.
Він зазначив, що в разі підриву гідроелектростанцій підніметься величезна хвиля цунамі, яка завдасть величезної шкоди Україні.
"Той обсяг води, який зберігається у водосховищі, немов цунамі зноситиме усе на своєму шляху. Біля Києва висота першої хвилі буде від 18 до 21 метра, залежно від наповненості водосховища", - пояснив Кривонос.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки