Стокгольмський арбітраж не дав Коломойському й Ко стягнути з України $6 млрд
Україна здобула перемогу у Стокгольмському арбітражі
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Денис Малюська, повідомляє UAINFO.org.
Міністр юстиції зазначив, що "пани Коломойський, Боголюбов і Палиця хотіли стягнути з України більше шести мільярдів (!) доларів США та звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу".
"Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив, – підркеслив урядовець. – відмовив повністю".
Читайте також: Англійський суд зобов’язав Коломойського та Боголюбова сплатити ПриватБанку ще 1 млн фунтів стерлінгів
За чиновниковими словами, ще 2015 року три кіпрських офшорні компанії (Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited), кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов і Палиця, звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом до України.
Малюська додав, що всі три позивачі є акціонерами ПАТ "Укранфта" і володіють 40,1009% акцій вказаної компанії. Окрім згаданих $6 млрд, вони вимагали стягнути з держави й відсотки, нараховані на цю суму.
"Для кращого розуміння масштабу вимог: офшорні компанії намагалися стягнути з держави суму, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку 2021 року або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій", – наголосив міністр.
Згідно з його інформацією, підставами своїх вимог позивачі вказували:
• неодноразовий відбір із газосховищ НАК "Нафтогаз України" газу, що належав ПАТ "Укрнафта", для потреб населення за заниженою ціною (зокрема внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або ж, як стверджуть позивачі, взагалі безоплатно;
Читайте також: Відкараскатися імітацією не вийде, американці вимагатимуть від Зеленського реальних дій – Портников
• невиконання ПАТ "Укртрансгаз" і НАК "Нафтогаз України" рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ "Укрнафта";
• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;
• ухвалення Верховною Радою Закону України від 19.03.2015 №272–VIII "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).
Очільник Мін'юсту зауважив, що винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладали: "Відчувалося, що позивачі щось підозрюють і затягують процес".
"Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції. Коломойський, Боголюбов і Палиця отримали нуль доларів США, а не шість мільярдів", – підсумував Малюська й подякував команді свого міністерства, що вела справу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки