MENU

Іще одне втрачене покоління? Юрист розповів про небезпечні наміри одіозної ВРП

838 0

Посли G7 зустрілися із Зеленським і Разумковим, наголосили на необхідності справжньої судової реформи (передовсім - ВККС і ВРП) і розкритикували проєкти №3711 і №4229

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Михайло Жернаков, повідомляє UAINFO.org.

Із хороших новин – схоже, вдалося донести до президента шкідливість ідеї віддати всі кар'єри всіх суддів у руки корумпованої та нереформованої ВРП і Павла Вовка, і №3711 учора, 4 лютого, у першому читанні не ухвалиои (хоча планували).

Із поганих новин – Верховна Рада таки встигла ухвалити в першому читанні №4229, який пропонує віддати ВРП повноваження із проведення частини суддівських конкурсів - нібито для лише тих 40 кандидатів, які пройшли всі етапи конкурсу 2016 року, але не були призначені.

Читайте також: Знову жовта картка. ЄС указав на "вкрай тривожний розвиток подій у Верховній Раді"

Водночас текст проєкту каже інше – він фактично дозволяє корупціонерам із ВРП призначити суддями без будь-якої суттєвої перевірки тих кандидатів, які п'ять чи більше років тому навіть не набрали мінімально допустимого балу.

Автор проєкту Денис Маслов нібито обіцяє внести правку, яка обмежить застосування цього механізму й поширить його тільки на 40 суддів. Але це створює дуже небезпечний прецедент передачі до корумпованої ВРП повноважень проводити суддівські конкурси. 

Наступним кроком може бути легітимізація призначення ВРП тих суддів, які не пройшли переатестацію (таких як суддя Майдану Кицюк і ще кілька десятків, яких ВРП уже рекомендувала призначити президентові).

Далі ВРП захоче, аби їй дали повноваження із закінчення якогось іншого конкурсу, що не встигла зробити ВККС – наприклад, Вищого суду з інтелектуальної власності.

Ну а потім можна сказати – та нащо нам та ВККС узагалі? Тим паче з якимись міжнародними експертами. Ми й так чудово справляємося. Віддавайте всі конкурси нам.

Читайте також: Замість конкурсу на посади суддів КСУ влада влаштувала шапіто під "слугу" Совгирю – юрист

Найбільша проблема в цій ситуації, що навіть за найкращої редакції закону  реформа ВРП швидко не відбудеться. Її повного оновлення доведеться чекати роками – через особливості конституційного регулювання.

А це означає, що ще кілька років конкурси на суддівські посади нам проводитимуть газовий схемник Маловацький, фігурант справи про передачу $500 000 за три судові рішення Гречківський (обоє всупереч Конституції призначені до ВРП повторно) і суддя Лариса Іванова, яка, за її ж словами, на п'ять квартир, чотири земельні ділянки й будинок площею 409 кв. м заробила, працюючи кочегаркою та збираючи полуницю у Східній Німеччині.

І можете не сумніватися, що ці достойники дуже швидко призначать нам 2000 клонів Павла Вовка, позбутися яких буде просто неможливо. І доведеться нам усім чекати ще років 30, поки вони вийдуть на пенсію - привіт іще одне втрачене покоління.

Тож краще 40 конкурсантів – майже суддів почекають створення нової ВККС. Якось воно так спокійніше.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло ЖЕРНАКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини