MENU

Нова хвиля проблем бізнесу в Україні. На що скаржаться найчастіше

903 1

Пандемія коронавірусу, віддалена робота, призупинення, а подекуди й повне припинення підприємницької діяльності – 2020 рік був сповнений непередбачуваних викликів для бізнесу

Про це для "Тижня" пише бізнес-омбудсман Марчін Свенчицький, повідомляє UAINFO.org.

На цьому фоні Рада бізнес-омбудсмана (РБО), адаптувавшись до вимог часу, продовжила працювати та розслідувати звернення бізнесу щодо неправомірних дій державних органів. Більше того, в умовах, що склалися, підприємці особливо потребували допомоги РБО.

Днями РБО презентувала квартальний звіт щодо результатів діяльності в останні місяці 2020 року. Із жовтня по грудень 2020 року РБО отримала 451 звернення від підприємців і закрила 293 справи. Кількість скарг у четвертому кварталі збільшилася та фактично перевищила докарантинний рівень. Примітно, що за цей період Рада допомогла бізнесові повернути та заощадити 267 млн грн., а 98% заявників у відповідь на форму зворотного зв’язку зазначили, що задоволені ефективною співпрацею з РБО.

На що скаржився бізнес?

Звернення бізнесу традиційно стосувалися блоку із п’яти найпоширеніших предметів скарг:

Податкові питання – 64% скарг

Приклад: Юридична фірма успішно оскаржила результати перевірки

Читайте також: Якою має бути економічна політика? Погляньте на контраст між енергетикою й аграрним сектором – економіст

Юридична фірма з Києва не погоджувалася з результатами податкової перевірки. Через нібито порушення термінів сплати єдиного податку з юридичних осіб податківці нарахували компанії штраф. РБО організувала спільний розгляд скарги за участі ДПС. За результатами зустрічі податковий орган погодився з доводами скаржника та скасував штраф юрфірмі.

Дії правоохоронних органів – 12% скарг

Приклад: Затягування митниці в пів року подолано

Постачальник апаратів лазерної епіляції поскаржився на затримку та незаконний огляд вантажу під час митного контролю. Працівники митниці тимчасово вилучили в компанії техніку, проте затягували з передачею документів про порушення до суду. РБО просила митницю якнайшвидше передати матеріали до суду, оскільки із часу порушення минуло більше чотирьох місяців. Завдяки успішній медіації РБО митниця передала в суд необхідні матеріали, а компанія змогла реалізувати право на захист у судовому порядку.

Дії державних регуляторів – 7% скарг

Приклад: Із четвертої спроби Мінприроди погодило скаржникові документи

Скарга від науково-технічного підприємства з Харкова стосувалася відмови Мінприроди долучити компанію до переліку підприємств, що обґрунтовують обсяги викидів забруднювальних речовин у повітря. Скаржник регулярно отримував відмову від державного регулятора через різні недоліки в поданих документах.

РБО допомогла підприємству налагодити прозорий і конструктивний діалог із Мінприроди. Зрештою виправлені документи скаржника прийняли, Мінприроди додало підприємство до відповідного переліку.

Дії державних регуляторів – 4% скарг

Приклад: Київська обладміністрація погодила проєкт землеустрою будівельній компанії

Читайте також: Уряд дозволив відновити податкові перевірки бізнесу

Дистриб’ютор будівельних матеріалів із Київщини не міг отримати погодження проєкту землеустрою та укласти договір оренди земельної ділянки з Київською ОДА. Компанія подавала місцевому органові влади всі необхідні документи, але справа затягувалася на місяці. Після того, як компанія звернулася до РБО, Київська ОДА погодила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду скаржника.

Дії місцевих органів влади – 3% скарг

Приклад: Розкрадача зерна притягнули до відповідальності

Дві аграрні компанії з Кіровоградщини поскаржилися на бездіяльність правоохоронних органів. Компанії повідомили про неефективне розслідування кримінального провадження за факту розтрати 11 тонн зерна кукурудзи на суму понад 55 млн грн. Хоча правоохоронці мали наявні докази причетності керівництва підприємства-контрагента до злочину, слідство затягувалося. РБО рекомендувала регіональному управлінню Національної поліції забезпечити швидке та неупереджене розслідування та прийняти належне рішення у справі. Завдяки втручанню РБО правоохоронці вручили керівникові підприємства-контрагента підозру та взяли його під варту з альтернативою внесення грошової застави в 55 млн грн.

Хто найчастіше звертався за допомогою?

РБО розглядає звернення щодо порушень державних органів, як від малого та середнього бізнесу, так і від великих компаній, незалежно від походження капіталу. Виходячи зі статистики від початку діяльності РБО, серед скаржників переважає саме український малий і середній бізнес (МСБ): у четвертому кварталі 2020 року частка МСБ склала 76%. 89% звернень надійшли від українських компаній.

Серед найактивніших за кількістю скарг регіонів були місто Київ (37%), Харківська (10%), Дніпропетровська (8%), Запорізька (5%) й Одеська області (5%).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Марчін СВЕНЧИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини