MENU

Рівень злочинності в Україні щонайменше удвічі вищий за офіційні показники – Маляр

248 0

Рівень злочинності в Україні щонайменше удвічі вищий за офіційні показники – Маляр

Сьогодні генеральна прокурорка Ірина Венедіктова звітувала на пленарному засіданні Верховної Ради. Зокрема сказала, що рівень злочинності в Україні знижується. Впав на 17%, порівняно з минулим роком - відповідні цифри наводить і Національна поліція.

Це радянський атавізм – звіти правоохоронних органів з обов'язковою фразою про зниження рівня злочинності. Колись так потрібно було писати, бо Комуністична партія не лише на генетиці зналась та виховувала насіння в соціалістичному дусі, а й в кримінології. Тому партія поставила завдання знизити злочинність до нуля, що абсолютно неможливо, пише на своїй сторінці у Facebook юрист-кримінолог Ганна Маляр, інформує UAINFO.org. 

Тож, коли ви чуєте про зниження рівня злочинності в Україні, повинні знати наступне:

1. Насправді, правоохоронці називають лише цифри зареєстрованих ними злочинів - це не рівень злочинності. Треба так чесно і говорити - знизилась кількість зареєстрованих злочинів. Бо рівень злочинності мінімум удвічі вищий за офіційні показники - і це дані наших вітчизняних досліджень. По-друге, ці дві цифри не мають прямопропорційної залежності. Тобто, кількість зареєстрованих злочинів може падати, а рівень злочинності - зростати. Саме це зараз з великою ймовірністю відбувається. Тому що за різними даними, кількість людей, які стають жертвами злочинів, але не звертаються до правоохоронних органів - росте.

Читайте також: Маляр: Підтвердилось те, про що я говорю з 2014 – рівень злочинності в Україні росте, а не знижується

2. Робота правоохоронних органів не може сама по собі призводити до зниження рівня злочинності. Потрібні ще об'єктивні фактори, які на це впливають. Наприклад, ріст економіки та збільшення робочих місць. Правоохоронні органи працюють з наслідками, а не причинами злочинності. Тому, якщо залишаються фактори, що породжують злочинність, то її не можна знизити зусиллями правоохоронців. А що можна? Можна встигати вчасно виявляти злочини ще на стадії готування і таким чином запобігати завершенню злочину, можна якісно розслідувати вже вчинений злочин і доводити до суду справу з доказами, аби злочинець поніс покарання і, можливо, виправився.

Читайте також: Фахівцям цей ефект давно відомий: Ганна Маляр пояснила, чому не варто поширювати інформацію про небезпечну гру з ТікТок

3. Порівняння кількості зареєстрованих злочинів з попереднім роком чи півріччям - немає ніякої цінності. Стрімкий ріст рівня злочинності - це екстраординарна ситуація, а стрімке падіння - взагалі складно уявити. У нас з вами був стрімкий ріст - у 2014 - він був обумовлений об'єктивними факторами. Насамперед, різким падінням економіки.

А от зниження рівня злочинності відбувається за іншими законами, з запізненням на декілька років після усунення факторів, які породжували той чи інший вид злочинності. В нас може мати місце зменшення не рівня, а кількості зареєстрованих злочинів по причині окупації частини території, на якій завжди вчинялась велика кількість злочинів і це відображалось у статистиці. Така обставина дійсно створює стрімкі зміни у цифрах. Інших об'єктивних підстав для стрімкого зниження зареєстрованих злочинів - немає.

4. Демографічні показники обов'язково повинні враховуватись для визначення рівня злочинності. В нас це ніхто не враховує. Навіть якщо рахувати лише зареєстровані злочини, то ви розумієте, що проста математика в розрахунку на 100 тисяч населення покаже, що ніякого зменшення не відбувається. Це якщо розраховувати на реальну кількість населення, а не на міфічні цифри.

По-друге, не треба забувати, що у 1990-х була катастрофічно низька народжуваність. Це як раз дуже об'єктивний фактор, який дозволяє прогнозувати злочинність. То в нас цей фактор природнім чином спрацював на зниження.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ганна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини