MENU

Чому Amnesty International позбавила Навального статусу в'язня сумління

968 0

Чому Amnesty International позбавила Навального статусу в'язня сумління

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вирішила більше не називати російського опозиціонера Олексія Навального в'язнем сумління.

Про це пише ВВС, інформує UAINFO.org.

Представники організації ухвалили таке рішення через ксенофобські висловлювання Навального 15-річної давнини. Водночас організація продовжує вважати його політв'язнем і вимагати його звільнення.

Представниця організації у Москві сказала, що деякі заяви Навального сягають "порогу пропаганди ненависті", і що Навальний досі від них не відмовився.

Amnesty International не уточнює, про які саме заяви йдеться. Але ті, хто пам'ятає його кар'єру, впевнені, що йдеться про мігрантів, коли він створив націонал-демократичний рух "Народ" і брав участь в "російських маршах" разом з радикальними націоналістами-ксенофобами.В історії Amnesty International вже були випадки, коли відомих опозиціонерів прибирали зі списку "в'язнів сумління". Так було з борцем з апартеїдом у ПАР Нельсоном Манделою.

Читайте також: Страны ЕС согласовали санкции по делу Навального

17 січня Олексій Навальний повернувся до Росії після тривалого лікування у Німеччині від отруєння нервово-паралітичною речовиною. Його арештували одразу в аеропорті. Зараз він перебуває у в'язниці.

"Цілеспрямована кампанія"

Речник російського відділення Amnesty International Олександр Артем'єв пояснив, що таке рішення ухвалив центральний апарат у відповідь на запити від відділень організації в різних країнах. За словами Артем'єва, у ці відділення надійшла "хвиля схожих запитів" від приватних осіб.

Прихильники Навального й інші російські опозиціонери вважають, що ці запити - щонайменше їх частину - організували люди, близькі до російської влади.

Про те, що регіональні відділення Amnesty International отримали запити про Навальний не випадково, каже і Артем'єв. Усі вони надійшли в один час і мають повторюваний лейтмотив.

Amnesty International оголосила Навального "в'язнем сумління" понад місяць тому, 17 січня, коли його заарештували в московському аеропорту після повернення з Німеччини.

Читайте также: Адвокат: Навальный сможет выйти на свободу в 2023 году

Організація зібрала в різних країнах майже 200 тисяч підписів під петицією про звільнення Навального і 19 лютого передала її в адміністрацію президента Росії.

Історія Нельсона Мандели

Amnesty International за свою історію вже відкликала титул "в'язня сумління". Так сталося, наприклад, майже 60 років тому з лідером південноафриканських борців з апартеїдом Нельсоном Манделою.

У 1962 році, коли Манделу вперше засудили за звинуваченням в закликах до страйків, Amnesty визнала його "в'язнем сумління".

Але через два роки, коли Мандела отримав другий вирок - за диверсії і збройну боротьбу з урядом, - організація після бурхливих дебатів вирішила більше не вважати його таким.

"В'язні сумління - це ті, хто не вдається до насильства і не виправдовує його", - йдеться в описі цієї історії на сайті Amnesty.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ВВС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини