Арестович вважає, що операцію проти ПВК Вагнера міг зірвати Порошенко, якщо вона взагалі була. ВІДЕО
Радник глави ОПУ Олексій Арестович стверджує, що до зриву операції українських спецслужб проти бойовиків ПВК Вагнера може бути причетний колишній президент Петро Порошенко.
Як повідомляє НВ, про це він заявив в інтерв'ю Politeka, інформує UAINFO.org.
Арестович вважає, що, якщо цією справою займеться тимчасова слідча комісія Верховної Ради, на створенні якої наполягає Порошенко, то його і колишнього керівника Головного управління розвідки Василя Бурбу "може чекати багато неприємних сюрпризів".
"Знайдуть справжніх винних, а справжні винні якраз ті, хто більше всіх кричить. На злодієві шапка горить", — сказав він.
За словами Арестовича, оскільки саме Порошенко ініціював у 2018 році спецоперацію по захопленню вагнерівців, то він міг її і злити.
"Так може ваші ж і злили, Петро Олексійович. Тому що, якщо операція почалася у 2018 році, могли злити з офісу президента його тодішнього. Міг він сам злити, хто завгодно міг злити. І потім вся ця операція була під контролем російських спецслужб", — зазначив радник Єрмака.
Читайте також: Одна из самых удачных операций ФСБ: экс-первый замглавы СБУ рассказал, через кого "утекла" информация о "вагнеровцах"
При цьому він висловив сумніви, що операція, у зриві якої він звинувачує Порошенка, взагалі була.
29 липня 2020 року білоруські силовики заявили про затримання 33 бойовиків підконтрольної Кремлю неофіційної приватної військової компанії Вагнера. Через кілька днів, 2 серпня, прокуратура Білорусі обрала їм запобіжний захід у вигляді арешту.
У Мінську заявили, що метою бійців ПВК була дестабілізація ситуації в країні перед президентськими виборами. Частина затриманих воювала на Донбасі на боці "ДНР" і "ЛНР". Всупереч клопотанням України про їхню екстрадицію, Білорусь віддала найманців РФ.
Президент України Володимир Зеленський назвав таке рішення несправедливим і таким, що не відповідає дружнім міждержавним відносинам.
При цьому, за даними журналіста Юрія Бутусова, насправді прибуття вагнерівців до Білорусі було частиною операції українських спецслужб, які намагалися виманити їх з РФ. Раніше ці бойовики брали участь у бойових діях на Донбасі і причетні, зокрема, до знищення літака ІЛ-76 у червні 2014 року, внаслідок аварії якого загинули 49 українських військовослужбовців.
Крім того, журналістка Яніна Соколова оприлюднила аудіозапис, на якому ймовірно зафіксовані переговори найманців з оперативником СБУ під прикриттям, який їх вербував.
У свою чергу українська влада заявила, що ніякої спецоперації проти ПВК Вагнера спецслужби не проводили.
"Маячня. Я про це читав. Сумно, що деякі засоби масової інформації передрукували Комсомольську правду (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю ні про який „злив“ якоїсь там операції", — заявив тоді президент Володимир Зеленський, коментуючи звинувачення у тому, що спецоперацію зірвали співробітники його Офісу.
У підсумку Бутусова і Соколову викликали на допит до ДБР у справі щодо "розголошення секретних відомостей".
У грудні 2020 року розслідувачі Bellingcat заявили, що знайшли докази планування спецоперації, яку розробили ГУР Міноборони спільно зі співробітниками СБУ. Публикацію першої частини розслідування заплановано на перший квартал 2021 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки