Сьогодні – Міжнародний жіночий день! Цікаві факти про свято, як його відзначають в різних куточках світу
Щороку 8 березня у світі відзначають Міжнародний жіночий день. 8 Березня – свято торжества жіночої краси, любові й прийдешньої весни. Одна з найпопулярніших традицій святкування Міжнародного жіночого дня в Україні – вітати жінок, дівчат мам і бабусь. Але не у всіх країнах звичаї схожі.
Як інформує UAINFO.org, цікаві факти про свято зібрав "Апостроф".
Факт 1. Свято розпочалося з Америки. Там в 1908 році жінки вийшли на акцію за скорочення робочого дня і надбавки до зарплати. Тому уряд запропонував зробити останню неділю травня Днем працюючих жінок. А в 1910 році діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіночу рівноправність і емансипацію.
Факт 2. У Міжнародного жіночого дня є свої кольори - це фіолетовий (або пурпурний), зелений і білий.
Факт 3. У 80 країнах світу 19 листопада відзначають Міжнародний чоловічий день.
Факт 4. У різних країнах 8 березня роблять вихідний або скорочений робочий день. Наприклад, в Україні у святковий день не працюють, а в Китаї жінки на роботі проводять лише 4 години.
Читайте також: В Одесі напередодні 8 Березня провели "жіноче ралі". ФОТО
Факт 5. Відзначають день у світі також по-різному: в Португалії заведено збиратися на вечірки без чоловіків, у США жінки виступають 8 березня з доповідями про досягнення американок за рік.
Факт 6. Міжнародний жіночий день відзначають 8 березня не у всіх країнах. Наприклад, в Індії це свято в жовтні й триває воно 10 днів.
Факт 7. Цей день приносить великі доходи багатьом компаніям. Це пов'язано з тим, що жінкам 8 березня заведено дарувати подарунки.
Одна з найпопулярніших традицій святкування Міжнародного жіночого дня в Україні – вітати жінок, дівчат мам і бабусь. Але не у всіх країнах звичаї схожі. В Італії, наприклад, дами відзначають цей день тим, що проводять його без чоловіків, а з подругами або родичками. В Японії весняне свято присвячене маленьким дівчаткам. Про те, як вітають жінок цього дня у різних країнах світу, дізнався Оbozrevatel.
В'єтнам. 8 Березня – одне з найсерйозніших свят у В'єтнамі, оскільки цей день присвячений також Дню пам'яті сестер Чинг, які мужньо захищали свою Батьківщину 2 тисячі років тому після 247-річної окупації Китаю. Історії сестер Чинг та іншої відомої в'єтнамської войовниці Чьєу Тхі Чинь наводяться іноді в доказ того, що в'єтнамське суспільство до китаїзації було матріархальним.
Читайте також: Не по фен-шуй: 7 речей у спальні, які псують сон та секс
Італія. У цій країні 8 Березня – повністю жіночий день, тому і заведено його святкувати без чоловіків у своїх компаніях у ресторані або кафе. Оскільки офіційного вихідного в цей день немає, жінки відзначають свято після роботи увечері. Крім того, в Римі 8 березня всі повнолітні представниці прекрасної статі можуть подивитися чоловічий стриптиз безоплатно.
Японія. Тут жінкам присвятили цілих два свята в березні. Перший – Хіна Мацурі (у перекладі – "Свято ляльок") відзначають 3 березня. Це свято присвячене дівчаткам і цвітінню персика. У цей день дівчата ходять одна до одної в гості, дарують подарунки й пригощаються солодощами. Також жіночим днем в Японії є і 14 березня – "Білий день". За традицією подарунки та привітання у цей день приймають тільки ті жінки, які подарували що-небудь своїм половинкам на День усіх закоханих.
Куба. Чимале значення має святкування 8 Березня для кубинців. Для жителів республіки це свято наповнене особливим змістом, духом революції та свободи. Тому кубинці не тільки не ходять на роботу цього дня, а й вдаються до святкування 8 Березня воістину з революційним запалом.
Читайте також: Не ті рецепти: чому нам так складно бути щасливими
Мадагаскар. На острові Мадагаскар Міжнародний жіночий день є офіційним вихідним, однак тільки для жінок. Усі чоловіки йдуть на роботу і поготів не звільняються від домашніх обов'язків.
Уганда. Міжнародний жіночий день в Уганді пов'язаний із віковими традиціями народу. За легендою, цього дня бог прокляв жіночу стать і прирік місцеві землі на посуху за те, що колись одна із жінок дерев'яним товкачем, яким товкла варений коренеплід, вдарила бога за завдану образу. Тоді істоти, які населяють воду, переважно змії, стали символом жінок.
Головною традицією свята є купання голяка, адже, за місцевими повір'ями, на річковому дні покояться найбільш значущі жіночі таємниці, сковані сльозами, соленими, як море. Жінки вірять, що купання в цей день допоможе отримати відповіді у попередниць, які давно покинули світ. Також у це свято в Уганді заведено одягати якомога більше прикрас та влаштовувати танці.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки