У Великій Британії впав рідкісний метеорит, який може допомогти зрозуміти історію зародження життя
Фрагмент метеорита. Фото: Natural History Museum
Вночі 28 лютого над Великою Британією та Північною Європою пролітав яскравий метеорит. Він впав неподалік британського міста Вінчкомб. Вчені вважають, що метеорит допоможе знайти відповіді на питання про ранню історію Сонячної системи та виникнення життя на Землі.
Про це передає CNN, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.
Метеорит впав на подвір'я будинків у містечку Вінчкомб. Він рухався зі швидкістю 14 км/с перед тим, як потрапив в атмосферу Землі.
Вченим вдалося зібрати фрагменти вагою у 300 грамів. За словами науковців, це вуглецевий хондрит.
Його склад є одним з найбільш примітивних матеріалів Сонячної системи, він містить органічні речовини й амінокислоти, що необхідні для виникнення життя. Фрагменти метеорита настільки добре збереглися, що вчені порівнюють їх зі зразками, зібраними під час космічних місій.
Загалом науковцям відомо про приблизно 65 тисяч метеоритів, що в різні часи падали на нашу планету. 1206 із них бачили в атмосфері, проте лише 51 ідентифікували як вуглецевий хондрит.
New footage of the #fireball tonight. Sent by Katie Parr pic.twitter.com/J4jmsM9tFj
— UK Meteor Network (@UKMeteorNetwork) February 28, 2021
Тисячі людей повідомили, що бачили падіння метеорита. Крім того, падіння зафіксували спеціальні камери відеоспостереження. Завдяки великій кількості очевидців науковці змогли точно визначити ймовірні ділянки падіння.
Крім того, вчені просять людей у містечку бути уважними — якщо хто-небудь помітить чорні камінці або темний пил, просять сфотографувати знахідку та повідомити про неї вчених. Під предмет потрібно покласти фольгу, у жодному разі не підносити до фрагментів магніт, оскільки це може знищити важливу інформацію, передає BBC.
«Більшість метеоритів надходить до нас від астероїдів — залишкових будівельних блоків Сонячної системи, що можуть розповісти нам, яким чином формувалися планети, схожі на Землю», — сказала науковиця Лондонського природознавчого музею Ешлі Кінг.
Метеорити значно старші за будь-які породи та мінерали на Землі. Зазвичай вони подорожують космосом упродовж тисячі років, перш ніж зіткнуться з космічним об'єктом — зазвичай Сонцем, але іноді зі Землею. Коли метеорити потрапляють в атмосферу вони вкриваються яскравим полум’ям.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки