MENU

Все набагато гірше. Вчені з’ясували, чому насправді була "піщана буря", яка накрила Пекін

3834 1

Все набагато гірше. Вчені з’ясували, чому насправді була "піщана буря", яка накрила Пекін

"Піщана буря", яка накрила столицю Китаю три дні тому, насправді була зовсім не тим, чим вважалося раніше. Це була пилова буря, що набагато небезпечніше для здоров’я людей.

Не можна сказати, що пісочна буря в порівнянні з пиловою — це приємна прогулянка, але різниця між частинками робить свою справу, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Частинки пилу на дотик набагато м'якші, вони менші та легші, а тому можуть не тільки розноситися на великі відстані (пісок не зможе розлетітися навіть на 100 кілометрів), але і становлять більшу небезпеку для людей, пояснює Метт Телфер, доцент кафедри фізичної географії Плімутського університету в своїй колонці для The Conversation.

 

Читайте також: Порожні колодязі, ерозія і пилові бурі – нова реальність: чому Україну залишає вода

Частинки більше 10 мікрометрів — тобто пісок — можуть пошкоджувати тільки зовнішні органи, викликаючи роздратування шкіри та очей, кон'юнктивіт і підвищений ризик виникнення очної інфекції.

Пил досить мала — менше 10 мікрометрів, — щоб проникнути глибоко в ніс, рот і легені людини. Це може викликати астму, трахеїт, пневмонію, риніт і силікоз. Крім того, іноді пил може потрапити і в кровотік, де вона впливає на всі внутрішні органи і викликає серцево-судинні порушення.

Читайте також: Пилова буря у Києві є грізним попередженням про близьку екологічну і продовольчу катастрофу, – експерт

Пилові бурі в Китаї відбувалися задовго до того, як люди мали великий вплив на ландшафт. Під час повторюваних льодовикових періодів останніх 2,6 мільйона років в результаті наступу і відступу крижаних щитів утворювалися величезні обсяги пилу, яка утворювала відкладення, відомі як лес.

Зараз існує ціле китайське Лесове плато, площею більше за Францію. Лес багатий мінеральними речовинами і робить грунт продуктивним для сільського господарства. В основному це сільгоспугіддя, які зараз знову розмиваються вітром і рециркулюють у вигляді пилу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини