MENU

Українського мовлення немає на 30-40% прикордонних територій

579 1

Українського мовлення немає на 30-40% прикордонних територій

А семи українських телевеж біля лінії розмежування не вистачає, щоб заблокувати сигнал однієї телевежі Донецька.

Перехід з аналогового на цифрове мовлення призвів до того, що на прикордонних територіях від 30 до 40% населення залишилися без українського мовлення. Про це заявив віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, повідомляє UAINFO.org із посиланням на "Укрінформ".

"Внаслідок кодування провідних українських телеканалів, кодування супутникового сигналу тимчасово окуповані території позбавлені можливості дивитися найбільш рейтингові українські телеканали. Частина телеканалів зробили свої некодовані версії, щоб зменшити ці ризики, але, на жаль, це технічно так зроблено, що люди не в змозі їх знайти. По-друге, відбувся перехід на цифрове наземне мовлення, але це призвело до того, що якраз на прикордонних та прилеглих до зони конфлікту територіях від 30 до 40% людей залишилися без українського ефірного мовлення", - сказав Резніков.

Резніков також зазначив, що оскільки було згорнуто аналогове мовлення, Україна втратила частину впливу і втрачає його далі, відкриваючи простір для російського сигналу. Про це свідчить інформація з прикордонних регіонів - Чернігівщини, Харківщини, Донеччини, Херсонщини, Одещини, додав він.

Читайте також: Як Путін звернув міжнародні ЗМІ проти України – Atlantic Council

"В районах, прилеглих до зони конфлікту, інформаційне протистояння в останні 7 років будувалося в логіці гонки озброєнь. Вони здійснюють мовлення, ми ставимо глушилки та глушимо. Вони у відповідь встановлюють більш потужні передавачі, використовують рельєфні переваги та відповідно продовжують здійснювати мовлення. Відповідно, і у них телевежі, і ми намагаємося будувати свої, але це постійна гонка озброєнь, гонка капіталів. При цьому якраз сьогодні спостерігається зростання попиту на супутниковий пакет, який насичений безплатними російськими телеканалами", - зауважив віцепрем’єр.

Посадовець зауважив, що сьогодні для підтримки мовлення в цілому на всі окуповані території – і на Крим із Севастополем, і ОРДЛО - профільне міністерство отримало в бюджеті 50 млн грн.

"Звісно, ми сьогодні їх спрямуємо на підтримку всіх мовників через процедуру відкритих закупівель. І вже у квітні ми оголосимо перші тендерні закупівлі. Але потрібно знайти можливість прозоро надавати різні форми такої підтримки. Наприклад, чисто експлуатаційну – це доставка сигналу, сплата оренди, часткове фінансування зарплат журналістів та інших членів команди того чи іншого мовника. А друга форма такої підтримки може бути конкурентна – це коли держава в особі уповноваженого органа буде закуповувати відповідний конкурентний контент, який потрібний для впливу, для контрреакції сусіда-агресора", - наголосив Резніков.

Читайте також: "Это мой телеканал! Еще раз такое сделаешь, я тебя у...бу!". Мураєв зі своїми охоронцями після ефіру ток-шоу прийшов на "розбірки" до Бутусова. Що сталося?

Тим часом Донецька обласна державна адміністрація передала в Офіс президента і Національну комісію з регулювання в галузі зв'язку та інформатизації свої пропозиції щодо забезпечення українського мовлення на прифронтові та окуповані території.

Як повідомляється на сайті ОДА, про це її голова, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко сказав після слухань в комітеті Верховної Ради на відповідну тему.

Під час слухань глава області коротко розповів про нинішній стан інформаційного поля Донбасу. Він констатував, що всі сім телевеж області, включаючи побудовану у 2018 році вежу в Гірнику, повноцінно не забезпечують всю область так, як це здатна робити Донецька телевежа. Але остання знаходиться під контролем "ДНР".

"Нинішніх зусиль з підсилення сигналу українських мовників та блокування сигналу мовників окупантів не достатньо, потрібна ще більша допомога від держави: встановити додаткові вежі, збільшити потужність блокувальної апаратури, надати преференції місцевим каналам при отриманні ліцензій тощо. Усі свої пропозиції Донецька обласна державна адміністрація передала до Офісу Президента та Національної комісії з регулювання у сфері зв'язку та  інформатизації.  Впевнений, що разом із центральними органами влади знайдемо розв'язання цієї проблеми", - сказав Кириленко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини