MENU

Влада має терміново вирішити питання виплати зарплат освітянам у новоутворених міських територіальних громадах та сільській місцевості, – нардеп 

187 0

Влада має терміново вирішити питання виплати зарплат освітянам у новоутворених міських територіальних громадах та сільській місцевості, – нардеп 

"Влада терміново має вирішити питання виплати зарплат освітянам у новоутворених міських територіальних громадах та сільській місцевості! На сьогодні в громадах виникла серйозна проблема з отриманням освітньої субвенції з державного бюджету. Так, її недоотримують сільські й міські школи, які увійшли в ОТГ і об’єдналися з містами", - про це в коментарі UAINFO.org заявив народний депутат Сергій Євтушок. 

"Освітня субвенція для них у 2021 році обраховується за формулою, що значно зменшила в порівнянні із 2020 роком загальну суму коштів на виплату заробітної плати педагогам. Педагоги не очікують зарплат у 4000$, а просять хоча б не забирати те, що було гарантовано державою у минулих роках.

Читайте також: Уряд виділив кошти на додаткові 399 уроків для Всеукраїнської школи онлайн – МОН

Тобто напередодні Великодня освітяни отримають лише 30% зарплати. Ми вирішуватимемо це питання. До того ж, до мене як до народного депутата вже неодноразово зверталися громади. Зокрема, Сарненська міська територіальна громада. Згідно п.1 ст.89 Бюджетного кодексу України, до видатків, що здійснюються з бюджетів міських територіальних громад, належать видатки на загальну середню освіту. В свою чергу, згідно п.1 статті 1032, освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Читайте також: Уряд дозволив іноземним закладам вищої освіти відкривати власні філії в Україні – МОН

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» для фінансування закладів освіти за рахунок освітньої субвенції Сарненській міській територіальній громаді передбачено 222,2 млн.грн., що на 36,0 млн.грн. або 13,9% менше від необхідного обсягу коштів на 2021 рік (забезпеченість видатками на 10 місяців), проте бюджетні асигнування затверджені на 12 місяців, що свідчить про не відповідність фактичному місячному фонду оплати праці з наявними помісячними асигнуваннями. Тож виникає гостра проблема щодо виплати заробітної плати (за квітень, травень, червень), відпускних та допомоги на оздоровлення для педагогічних працівників", - завершує народний депутат. 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини