"Ментальність та втрата роботи в локдаун", - експерт пояснила, чому кияни не платять за "комуналку"
Київ посідає перше місце серед міст України, де рівень заборгованості за спожиті комунальні послуги є найвищим.
Про це під час ефіру на телеканалі «Україна» сказала Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі «ОПОРА», член ради Реанімаційного пакета реформ, передає UAINFO.org.
«Станом на сьогодні заборгованість за послуги ЖКГ серед киян (в тому числі за послуги з теплопостачання і гарячого водопостачання), складає понад 4 млрд грн. Те, що кияни сплачують найгірше за комунальні послуги, я пов’язую тим, що місцева влада завжди дотувала з місцевих бюджетів цю галузь у столиці, і таким чином полегшувала можливості оплати для киян», - сказала вона.
Тетяна Бойко наголосила, що зараз склався складний час для всіх українців у питанні оплати за спожиті комунальні послуги, тому що за останній рік відбулось зростання вартості комунальних послуг у зв’язку із подорожчанням газу. А також на ситуацію із несплатою за комунальні послуги впливає зменшення рівня доходів населення і відсутність роботи у зв’язку із впровадження карантину.
Читайте також: Є всі механізми: експерт пояснив, чи можуть забрати квартиру за борги по ЖКГ
Говорячи про ситуацію із сплатою за комунальні послуги в Києві, експерт наголосила, що проблема у Києві полягає у тому, що споживачі могли б сплачувати на 50% менше, але «основна частина тепла втрачається через неналежну енергоефективність».
«Питання енергоефективності – це питання державного і місцевого рівня, впровадження відповідних програм. І цим слід займатись», - наголосила вона.
Читайте також: При начислении субсидий теперь будут учитываться доходы от депозитов, дивиденды и поездки за рубеж
Відповідаючи на запитання, як бути із неплатниками, Тетяна Бойко пояснила, що законодавство України є недосконалим. А в умовах запровадження карантину стягнути борги за комунальні послуги із населення є взагалі неможливим.
«У карантин заборонено здійснювати припинення і обмеження послуг, і за цей час не нараховуються штрафні санкцій за несплату. Але з існуючими чотирма категоріями неплатників можна правильно працювати. Приміром, якщо людина не платить, слід з’ясувати причини: у 70% випадків можна знайти рішення, у тому числі здійснити реструктуризацію заборгованості», - завершила Тетяна Бойко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки