Реаніматолог був "під мухою": у крові завідувача відділення, де лікують тяжкохворих з ковідом, виявили 1,9 проміле алкоголю. ВІДЕО
Депутатська комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Лубенської міської ради застукала «тепленьким» на робочому місці завідувача відділення реанімації місцевої лікарні інтенсивного лікування, чутки про пиятику якого ходили давно.
Як пишуть «Факти», депутати також виявили, що у відділенні не дотримуються елементарних правил безпеки при догляді за ковідними хворими, інформує UAINFO.org.
«Питань до керівництва лікарні більше, ніж достатньо, — розповіла виданню заступник голови комісії Аліна Савка. — Люди роками скаржаться на хабарництво серед медичного персоналу, некомпетентність окремих лікарів, недобросовісне ставлення до виконання своїх обов’язків середнього медичного персоналу.
А нещодавно широкого розголосу в Лубнах набула історія, яку оприлюднила мешканка міста Оксана Кононенко. Її батько останні дні свого життя знаходився в реанімації з діагнозом COVID-19. У записках доньці, які він передавав, бо мобільний телефон у нього відібрали, старенький просив заплатити санітарці 100 гривень, щоб вона його помила, бо без «підмазки», мовляв, ніхто до хворих не підходить… Смерть цього чоловіка, у якій його донька звинувачує персонал реанімаційного відділення, стала приводом для позапланового засідання депутатської комісії, на яке був запрошений головний лікар Сергій Наталенко.
Читайте також: Рубан: У Києві критична ситуація із забезпеченням киснем хворих на COVID-19
В ході обговорення проблем виникла пропозиція продовжити виїзне засідання на території лікарні й поспілкуватися з медиками. Насамперед вирішили піти в реанімаційне відділення, яке останнім часом на слуху. Однак тут нас чекав справжній треш. Завідувач відділення Олександр Ткаченко, котрий перебував на добовому чергуванні, спочатку, як нам сказали, був «на операції», а потім намагався втекти з відділення. Довелося заблокувати всі входи й чекати ще 40 хвилин, доки горе-лікар «здасться». У результаті з’ясувалося, що він знаходився у стані алкогольного сп’яніння».
Аліні Савці дозволили проінспектувати відділення. Претензій до догляду за хворими у неї не було, а ось до завідувача по ходу перевірки з’явилося багато запитань:
«Мені видали захисний костюм, маску, бахіли. При цьому завідувач був лише у масці, без рукавичок. Коли Ткаченко підійшов до однієї тяжкохворої у палаті, я зрозуміла, що він, певно, знаходиться у стані алкогольного сп’яніння. Вийшовши в коридор, прямо запитала, чи вживав він сьогодні спиртні напої, на що він відповів категоричним «ні».
Далі ми зайшли в його кабінет. Я почала знімати з себе предмети захисту й питаю: «Куди все це викидати?» Він порадив скласти все… на диван. «Його треба утилізовувати», — говорю. Ткаченко нічого мені не відповів, і я кинула свою «амуніцію» на підлогу. Він все це зіжмакав, навіть не подумавши надіти рукавичок, і кудись викинув. Дезінфікуючи руки, зауважила, що завідувач відділення цього не зробив.
Читайте також: Харків'янин переніс COVID-19 чотири рази: лікар назвав причину
Вийшовши в коридор, де були присутні члени депутатської комісії та головний лікар, я висловила свої підозри щодо не зовсім адекватного стану його підлеглого. Сергій Миколайович одразу ж покликав медсестру з «Драгером». У присутності одного з депутатів і начальника районного управління охорони здоров’я Олександру Ткаченку був проведений алкотест. «Драгер» зафіксував 1,9 проміле алкоголю в крові, при чому можуть відбуватися провали у пам’яті. Як лікар у такому стані може слідкувати за тяжкохворими? Ситуація просто недопустима!»
На жаль, викликаний наряд поліції не зміг опитати порушника трудового законодавства — головний лікар не дозволив цього.
Начальник управління охорони здоров’я Лубенської міськради Віктор Ківа заявив, що буде ініційоване службове розслідування, а головному лікареві будуть дані відповідні доручення для з’яcування ситуації.
Депутати направили протокол виїзного засідання і відеоматеріали до Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України та інших державних установ.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки