MENU

"Про особливий статус України як партнера США поза НАТО взагалі не йдеться", – політолог-американіст щодо візиту держсекретаря США 

926 0

Візит держсекретаря США в Україну Ентоні Блінкена є важливою подією в контексті розвитку двосторонніх відносин між США і Україною і проходить у символічний час для України на тлі загрози ескалації з боку РФ, але загалом "не варто покладати багато очікувань щодо візиту держсекретаря США". 

Про це в ефірі українського телеканалу сказав політолог-американіст, аналітик Internews Ukraine Владислав Фарапонов, передає UAINFO.org.

"На жаль, ми цього разу не отримаємо навіть такий невеликий, але певний максимум у тому порядку денному, який ми хочемо бачити від Вашингтону. Йдеться про особливий статус України як партнера США поза НАТО. Я думаю, що цього, звичайно, не буде, тому що немає необхідного підґрунтя", – сказав він. 

Водночас, на переконання політолога, не варто також чекати з боку держсекретаря США "крамольних заяв", адже Ентоні Блінкен "відрізняється виваженою політикою щодо союзників США".  

Читайте також: Washington Post: Блінкен везе з собою в Україну старого ворога Росії

"Нового ми навряд чи почуємо, але водночас поступок не буде щодо стратегічних питань", – впевнений він.  

Владислав Фарапонов водночас зауважив, що нині очевидно, що ані Джо Байден, ані Ентоні Блінкен не приїдуть на саміт Кримської платформи.  

"Це не дуже позитивний сигнал. Блінкен був би ефективним саме на першому установчому саміті Кримської платформи, і участь США була б ключовою у цій ініціативі", – наголосив політолог.  

Читайте також: У Байдена вимагають від РФ дотримуватися своїх зобов'язань і припинити агресію в Україні

Владислав Фарапонов звернув увагу на те, що в контексті кращих перспектив України щодо взаємовідносин із США, ми маємо "демонструвати суттєвіші зрушення у реформах, відданість ідеям та цінностям європейської спільноти".  

"А крім того, ми маємо демонструвати розуміння того, що ми дійсно є надійним партнером з точки зору безпеки, заслуговуємо на той рівень військової і фінансової допомоги, яку ми отримуємо від США. Як приклад, США планують здійснити аудит допомоги, яка була надана Україні з 2014 року. І якщо ми покажемо себе не в тому руслі, то це зможе потім підірвати довіру Вашингтону до Києва, і це буде мати дуже катастрофічні наслідки", – завершив політолог. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини