Підтримка США залежатиме від виконання Україною "домашнього завдання" у питанні боротьби із корупцією, – експерт
Україна за результатами візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена отримала низку важливих сигналів, що стосувались, зокрема, питань боротьби із корупцією і судовою реформою.
США продемонстрували певний рівень підтримки України, але якщо Україна не здійснить реальні кроки з виконання "домашнього завдання", тоді це матиме певні негативні наслідки. Про це в ефірі українського телеканалу сказав експерт міжнародної та внутрішньої політики українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич, передає UAINFO.org.
"Блінкен розставив акценти саме під час спільної пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським, що стосувались антикорупційної діяльності та судової реформи. Особливу увагу він зробив на руйнації корпоративного управління в НАК "Нафтогаз". Звісно, що США не задоволені та стурбовані такою ситуацією", - сказав він.
Читайте також: Блинкен применил к отношениям с Украиной подход "жесткой любви", – Washington Post
На переконання Ігоря Тишкевича, візит Ентоні Блінкена - це швидше "нагадування про те, що "домашню роботу" слід виконувати", і тоді "має бути певний позитив для України".
"Але водночас як позитив після дипломатичного наганяю він заявив про підтримку України", - додав експерт.
Позицію щодо підтримки України фахівець оцінив як "потужний сигнал" з боку США.
"Демонстрація підтримки буде означати, що Україні вдасться залучити США до Кримської платформи, а з іншого боку - це сигнал для РФ про те, що США будуть підіймати українське питання. Але водночас слід тверезо оцінювати зустріч Байдена і Путіна, тому що на такій зустрічі будуть обговорювати відразу декілька кризових майданчиків, і українське питання буде йти на тлі загального тиску США на РФ", - пояснив експерт.
Читайте також: The New York Times: Байден заботится об Украине, но поддержка Зеленского не гарантирована
Ігор Тишкевич водночас зауважив, що підтримка України з боку США "достатньо обмежена" і має стриманий характер. Проте "мінімальний рівень підтримки збережеться".
"Як підсумок: рівень підтримки України з боку США у перспективі на 2022 і 2023 роки напряму буде залежати від стану виконання "домашнього завдання", - завершив експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки