MENU

Експорт українських харчових продуктів набирає обертів, – експерт

1113 2

Експорт українських харчових продуктів набирає обертів, – експерт

Україна продовжує нарощувати частку присутності на світовому ринку сільськогосподарської продукції та продуктів харчування загалом, що мають попит у тому числі завдяки високій якості такої продукції.

Про це в ефірі українського телеканалу сказав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, передає UAINFO.org.

"Україна - важлива частина світового ринку, і зараз є одним із найбільших експортерів харчових продуктів, і щороку нарощує такий експорт. Українські учасники ринку перебувають в середині тенденцій і можуть прогнозувати ринок. А прогнози такі, що надалі слід очікувати зростання попиту на українську продукцію", - сказав він.

Читайте також: Інфляція в Україні: як змінилися ціни і що подорожчало найбільше

За словами експерта, підвищений попит спостерігається на всі види харчових продуктів українського агросектору. Разом із тим світові ціни на продукцію харчування, в тому числі на українського походження, перебувають на високому рівні.

"Серед факторів наступні: по-перше, країни почали робити більші запаси продуктів харчування, а по-друге, має місце зміна клімату, коли людство втрачає все більше харчових продуктів внаслідок природних катаклізмів", - пояснив він.

Андрій Ярмак також додав, що на внутрішньому ринку нині зберігається висока вартість на сільськогосподарську продукцію, але водночас "український споживач готовий платити таку високу ціну саме за якісну продукцію".

"Мене насправді тішать високі ціни. Це значить, що українські споживачі готові платити більше саме за нашу продукцію, тому що вона є смачнішою за імпортовану", - зауважив він.

Читайте також: Україна заборонила ввезення свинини з Євросоюзу

Андрій Ярмак також пояснив, що високі ціни на сезонні овочі будуть зберігатись, але до кінця травня продемонструють тенденцію до зниження.

"Теплична продукція завжди була дорожчою, тому що її вирощування поза сезоном вимагає здійснення підігріву теплиць. Якщо за неї не будуть платити більше, то і не зможуть виробляти. Ближче до літа ми побачимо нижчі ціни у зв'язку із сезонністю. Ще дешевшими будуть овочі, вирощені на відкритому ґрунті. Тому нині ми маємо абсолютно нормальні сезонні тенденції, які у нас повторюються щороку", - пояснив експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

Ірина ФОМІЦЬКА, UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини