MENU

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

340 6

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - державне свято і вихідний день в Україні, який у 2016 році прийшов на зміну радянському святу День перемоги.

Як інформує UAINFO.org, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлено відповідно до закону "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Святкування Дня перемоги над нацизмом містить переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог щодо складних сторінок минулого.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу. У цей день німецька військова авіація бомбила Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Читайте також: Александр Кочетков: О соседском военном психозе

Слід зазначити, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили свої домівки. На повні руїни були перетворені понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Вихідці з України зробили значний внесок в перемогу над нацизмом. На стороні Об'єднаних Націй вони воювали у складі армій Великобританії та Канади - 45 тис. осіб, Польщі - 120 тис., СРСР - близько 6 млн, США - 80 тис. і Франції 6 тисяч, а також у самій Україні в лавах УПА перебувало близько 100 тис. осіб.

Читайте також: Дарував чеки на 1488 євро: у Словаччині чинного депутата посадили до в’язниці за пропаганду нацизму

У цей день шанується пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність і бойове братство всіх Об'єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ пам'ятних днів.

Також був перенесений акцент від історії військових дій на історії конкретних людей, а від святкування відмовляються на користь пам'яті.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

Корреспондент.net


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини