MENU

Нова кров класичної музики: стали відомі імена фіналістів конкурсу “Українська концертна увертюра”. ФОТО

313 0

Нова кров класичної музики: стали відомі імена фіналістів конкурсу “Українська концертна увертюра”

Шістку фіналістів конкурсу "Українська концертна увертюра" визначено. Чиї твори претендують на звання нового музичного символу країни?

На закритій вечірці в ресторані Citronelle відбулася церемонія оголошення імен композиторів, увертюри яких зіграє та запише Національний симфонічний оркестр України, інформує UAINFO.org.

Фіналістами конкурсу стали:

1. Євген Оркін 

2. Богдан Кривопуст

3. Олександр Шимко

4. Володимир Рунчак

5. Богдан Решетілов

6. Олександр Гоноболін

Фіналісти конкурсу Богдан Кривопуст, Олександр Шимко, Богдан Решетілов, Олександр Гоноболін, Володимир Рунчак

Саме ця шістка змагатиметься за перемогу в фіналі конкурсу, який курує Благодійний фонд «Відкрита музика міста» з нагоди 30-річчя Незалежності України. Твори композиторів зіграє та запише Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка. Ба більше, один із цих композиторів отримає звання автора нової української увертюри, яка в звучатиме на всіх офіційних урочистих заходах. Це буде історичний момент в українській класичній музиці.

Ім’я переможця конкурсу оголосять у День незалежності України, під час масштабного концерту. Саме 24 серпня кияни та гості міста почують увертюри фіналістів у виконанні Національного симфонічного оркестру.

Українській класичній музиці потрібна нова кров, а не донори

Євген Станкович, композитор і голова журі

Увертюра - дуже важливий і цінний жанр для українських оркестрових музикантів. На жаль, сьогодні їм навіть немає що й грати більше, окрім знаменитої увертюри Миколи Лисенка “Тарас Бульба”. Потрібна нова кров, поновлення! Саме тому 35 сучасних українських композиторів надіслали свої твори на на конкурс “Українська концертна увертюра”. Мрію про те, щоб усі вони з часом пролунали у виконанні оркестрів. Адже таке явище як написання увертюр не часто зустрічається навіть у світовій практиці. Принаймні, я на своєму довгому творчому шляху вперше зустрічаю 35 одночасно написаних увертюр! 

Обирати фіналістів, чиї твори найближчим часом запише симфонічний оркестр, було важко - відчували разом із членами журі велетенську відповідальність. Але всі вони - достойні та здатні заторкнути серця українців. 

Хто в журі?

Євген Станкович – видатний композитор, завідувач кафедри Національної музичної академії України імені Петра Чайковського

Володимир Сіренко – художній керівник та головний диригент Національного симфонічного оркестру України

Валерій Матюхін – художній керівник та головний диригент ансамблю солістів «Київська камерата»

Микола Дядюра – головний диригент Національної опери України

Олександр Горностай – генеральний директор Національного симфонічного оркестру України

Члени журі Олександр Горностай і Валерій Матюхін

Читайте також: У Києві з'явився найдовший мурал в Україні. ФОТО

Олександр Горностай, Анатолій Солов'яненко

"Готуємо подарунок для країни: її новий музичний символ"

Марія Дідковська, засновниця благодійного фонду "Відкрита музика міста"

Марія Дідковська

Вже понад чотири роки наш благодійний фонд “Відкрита музика міста” сприяє просуванню українських музикантів і композиторів та популяризує класичну музику як частину культурної світової спадщини. Також ми щосили намагаємось популяризувати класичну музику та її цінність для молодого покоління. Адже саме від нас залежить майбутнє України. І коли на наших концертах просто неба збираються тисячі людей, - пари з маленькими дітьми, молодіжні компанії, люди похилого віку, - які опісля пишуть слова вдячності, - все це додає нам впевненості, сил та розуміння важливості нашої роботи. На жаль, на цьому шляху ми нечасто зустрічаємо інституційну допомогу.

Рік, що минув, був про виживання, -  в усіх сенсах цього слова. Але ми не піддались на провокацію долі й продовжили творити все те, у що віримо, у що закохані. Цьогоріч Україна святкуватиме 30-річчя незалежності, і ми з командою Фонду та національний симфонічний оркестр вирішили зробити подарунок країні та водночас надихнути українських композиторів на створення нового й сучасного музичного символу. Адже в нас так багато талантів із безмежним творчим потенціалом! І 35 партитур, які ми отримали в межах конкурсу, свідчить про те, що наша справа має потужний потенціал. 

Чому в Україні немає такої посади як "композитор"?

Богдан Решетілов, фіналіст конкурсу “Українська музична увертюра”,  артист оркестру у Київському Національному академічному театрі оперети: 

Хто такий сучасний композитор? Людина, яка вміє грати музику, аранжувати, створювати новий музичний твір, шукати щось нове у сфері інтерпретації чужої музики. Якщо ви чуєте “композитор” - не обов’язково у вашій уяві має спливати сивочолий дідусь, який розуміється виключно на класиці. Сучасні композитори працюють, мов бджілки, у сфері електронної та прикладної музики, театральної та кіномузики, естрадної та джазової музики. 

Наприклад, я написав мюзикл-бурлеск для Київського театру оперети -  “Під небом синім”, а також і диригую цією виставою. 

Також композитор може працювати музичним консультантом на телебаченні. Маю у своїй кар’єрі і такий досвід - курував музичний супровід двох сезонів серіалу “Кріпосна”. Підбирав музикантів і репертуар, щоб у серіалі не з’явилась “випадково” музика Шостаковича або інших композиторів, які не творили в той час, про який йдеться у стрічці.

Найбільший біль українських композиторів - писати “у стіл”. На жаль, це досить розповсюджена практика. Композитори дуже багато часу вкладають у кропітку роботу, а написане, зрештою, не втілюється в життя. 

Для багатьох це може стати сюрпризом, але в Україні немає офіційної посади “композитор”, у класичному розумінні посади. Натомість, якщо музикант працює у сфері інформаційних технологій та розробляє саунд-дизайн, музичний супровід для мобільних застосунків - ось тоді його посада може звучати як “music composer”. 

Увертюра, з якою приймаю участь у конкурсі, має назву «Відродження». Вона висловлює надії у світле, мирне, благополучне майбутнє України. В музиці увертюри присутні потужні фанфари як символ стійкості та сили духа. Є безтурботно-споглядальна частина — пошук спокою та гармонії серед, часом, непростих ситуацій… Але тематичне вторгнення дисонуючих елементів не гідні протистояти яскравій, міцній інтонаційно-образній драматургічній сфері, тому музикою в результаті стверджуються світлі сторони життя, сповнені оптимістичним передбаченням.

Композитори, які взяли участь у конкурсі

Більше цікавинок про конкурс на сайті: openmusic.city

Слідкуйте за оновленнями на сторінках Фонду "Відкрита музика міста" у соцмережах: Facebook, Instagram

Організатор конкурсу: Благодійний фонд «Відкрита музика міста» – проєкт, на меті якого популяризація класичної музики, підвищення музичної освіти громадян та формування свідомого суспільства за допомогою культурних ініціатив.

Автор ідеї конкурсу: Національний симфонічний оркестр України – двічі номінант на Grammy та один із найвидатніших симфонічних оркестрів у Східній Європі з майже сторічною історією. За роки незалежності України успішно гастролював Європою, США та іншими країнами світу. Художній керівник і головний диригент оркестру – Володимир Сіренко, народний артист України.

Головний партнер конкурсу: Asters – найбільша юридична фірма країни, що минулого року відсвяткувала своє 25-річчя. Asters підтримує культурні проєкти, зокрема заснувала ArtAsters, покликаний підтримувати, показувати та популяризувати українське мистецтво.

Медіапартнер конкурсу: Jetsetter.ua – світський портал, що вже понад 10 років тримає руку на пульсі життя головних українських джетсетерів, розповідаючи про найзначущі культурні події країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини