MENU

Лукашенко підписав нові закони проти ЗМІ: заборонено опитувати громадськість і транслювати протести 

544 4

Лукашенко підписав нові закони проти ЗМІ: заборонено опитувати громадськість і транслювати протести 

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закони, якими суттєво обмежується робота ЗМІ, електрозв'язок і проведення масових заходів. Зокрема, розширюється перелік інформації, забороненої для поширення в ЗМІ і забороняється висвітлювати масові акції в реальному часі.

Про це повідомляє державне інформагентство БЕЛТА, інформує 

Першим законом вводиться заборона на розміщення результатів опитувань громадської думки, проведених без отримання необхідної акредитації. Прокурорам надається право обмежувати доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань, через які поширюються відомості, "спрямовані на пропаганду екстремістської діяльності або містять заклики до такої діяльності або шкоди національним інтересам".

Читайте також: Тихановська нещодавно літала рейсом, який посадили в Мінську для арешту опозиціонера

Незалежно від часу створення ЗМІ, їхніми засновниками не можуть виступати іноземні юридичні особи, іноземні громадяни та особи без громадянства, а також юридичні особи з іноземною участю. За "поширення відомості, що не відповідають дійсності або умисне протиправне діяння в процесі професійної діяльності" журналіста ЗМІ можуть позбавити акредитації.

Закріплюється можливість обмеження доступу до копії інтернет-ресурсу, доступ до якого раніше був обмежений.

Другим законом, який підписав Лукашенко, вводиться заборона на висвітлення в режимі реального часу масових заходів, що відбуваються з порушенням встановленого порядку, з метою їх популяризації або пропаганди. Усі масові заходи повинні проводитися виключно на підставі дозволу місцевих органів. Також скасовується повідомний порядок масових заходів.

Читайте також: Анна Маляр: Затримання Романа Протасевича – це виклик для цивільної авіації

Місцеві органи влади та органи внутрішніх справ наділяються правом припиняти роботу інфраструктури (торгових об'єктів, об'єктів громадського харчування, транспорту, ярмарків, організацій усіх форм власності) в місцях проведення масових заходів і за маршрутами прямування їх учасників. Також державою можуть бути вжиті заходи щодо обмеження функціонування мереж електрозв'язку.

Закони набудуть чинності через місяць після його офіційного опублікування. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини