MENU

НКРЕКП заборонила газовим компаніям брати з населення плату за зміну постачальника газу

314 1

НКРЕКП заборонила газовим компаніям брати з населення плату за зміну постачальника газу    Фото УНІАН Володимир Гонтар

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), заборонила газовим компаніям брати зі споживачів плату за зміну постачальника газу.

Відповідне рішення регулятор прийняв на засіданні 26 травня, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

У рішенні сказано, що всім споживачам гарантується право вибору постачальника, а також забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв'язку зі зміною постачальника.

Чинний постачальник також не має права встановлювати умови для припинення договору поставки, які обмежують право споживача на зміну постачальника.

7 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), остаточно затвердила постанову, що регулює умови річного контракту на постачання газу для населення, який за замовчуванням отримали всі споживачі з 1 травня 2021 року.

Читайте також: Кабмін підніме суму депозитів, які не враховуватимуться при призначенні субсидії – Лазебна

Також газовим компаніям дозволено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен подати відповідну заявку. Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Разом з тим регулятор дозволив газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну. Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

Нагадаємо, наприкінці січня 2021 року уряд встановив граничну ціну на газ у розмірі 6,99 грн за кубометр, дія якої завершилася 31 березня 2021 року.

Читайте також: Регулятор вперше позбавив ліцензії постачальника природного газу через порушення

Газопостачальні компанії після завершення в кінці березня дії урядового обмеження ціни газу, запропонували населенню у квітні купувати блакитне паливо за тарифом від 6,75 до 8,85 грн за кубометр.

Для запобігання цінових стрибків на газ, уряд запропонував зобов'язати постачальників газу з 1 травня перевести всіх побутових споживачів на річний контракт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини