У США створили спеціальний орган Конгресу для боротьби з корупцією за кордоном
У Палаті представників Конгресу США створили групу протидії зарубіжній корупції і клептократії. Крім того, чиновники зареєстрували законопроєкт "Справедливості для жертв клептократії". Він пропонує американському Міністерству юстиції оприлюднити суми грошей, "які було вкрадено у громадян клептократичних режимів" і відновлено правоохоронними органами Сполучених Штатів.
Як передає "Голос Америки", в групу протидії увійшли представники як Демократичної, так і Республіканської партій, інформує UAINFO.org. Заснували орган конгресмени Том Маліновскі, Джон Кертіс, Білл Кітінг та Браян Фіцпатрік.
"Від Росії до Китаю і від Єгипту до Венесуели корупція є суттю сучасних диктатур, але також їхньою найбільшою вразливістю. Найкращий спосіб для демократичного світу виграти нашу боротьбу проти авторитаризму – це відмовити злодіям, які грабують свої країни, в доступі до наших фінансових систем, а також всюди заступатися за жертв клептократії", – зазначив Маліновскі.
Читайте також: Игра в наперстки. Что мешает Украине вести диалог с Западом
Зі свого боку сенатор Бен Кардін, голова Гельсінської комісії Конгресу США, вказав, що вказана група стане першим інституціоналізованим органом у Штатах, присвяченим обміну інформацією та пошуку шляхів вирішення проблеми глобальної корупції.
"На додаток до Конгресу, президент США також оголосив корупцію загрозою національній безпеці. Ми скоординовані в цьому. Демократи та республіканці, Конгрес та президент говорять про це", – зазначив радник Гельсінської комісії Пол Массаро.
На його думку, наслідки корупційних дій за кордоном часто вражають і Сполучені Штати – адже награбовані гроші відмивають через офшори, й вони можуть осідати в США. У цьому контексті радник Гельсінської комісії згадав про українського бізнесмена Ігоря Коломойського і його нерухомість у Клівленді (штат Огайо).
Массаро впевнений, що до подолання проблеми варто підходити комплексно і на всіх рівнях.
Читайте також: Береза: Зеленский это приговор. Но приговор для Украины. Хотя это ещё не все поняли
"По-перше, ми маємо навести порядок у США, і це дуже важливо. По-друге, притягнути до відповідальності клептократів різними способами, зокрема через санкції та правоохоронні органи. І третє – це міжнародна співпраця. Побудова верховенства права та спільна праця над демонтажем середовища офшорів", – пояснив він.
Зазначимо, що минулого тижня Білий дім оголосив боротьбу з корупцією пріоритетом нацбезпеки. Згідно з офіційним меморандумом, за 200 днів уряд Сполучених Штатів має підготувати доповідь із рекомендаціями для Америки й країн-партнерів щодо подолання корупції.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки