У разі спалаху COVID-19 через "Дельту" система охорони здоров’я України "протримається" місяць-півтора – KSE
У країнах Європи, в яких дуже швидко поширюється коронавірус, кількість захворівших зростає в чотири рази на місяць.
Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко прогнозує, що в Україні, у разі початку спалаху захворюваності на COVID-19 через поширення штаму «Дельта», система охорони здоров’я в нинішньому стані зможе місяць-півтора витримувати навантаження.
Про це він повідомив у коментарі УНІАН, інформує UAINFO.org.
За словами Ганиченка, в Європі є лише три країни, в яких сильно зростає захворюваність на COVID-19 - Велика Британія, Португалія та РФ, більше 90% всіх нових випадків – це варіант «Дельта». Там кількість захворівших зростає в чотири рази за місяць.
Читайте також: Насправді ще не доведено, що штам Дельта є дуже небезпечним. Також поки точно невідомо, чи захищають від нього вакцини – лікар-інфекціоніст
Якщо дивитись на "індійський" варіант, то у випадку його швидкого розповсюдження важливо розуміти, скільки в України є часу на реагування, додав Ганиченко. Зокрема, мова йде про підвищення темпів вакцинації та здійснення інших противоепідеміологічних заходів.
«Зараз у нас добова госпіталізація менше 500 пацієнтів з COVID-19 на добу. До весняної хвилі у нас було 2 тисячі, тобто зараз в чотири рази менше. Якщо зараз піде зростання – це не буде страшне навантаження на систему охорону здоров’я в швидкий час. Найближчий місяць-півтора система охорони здоров’я повинна витримати», - прогнозує він.
Читайте також: Штамм "Дельта" к концу августа будет составлять 90% всех случаев коронавируса в ЕС
Водночас, за даними Київської школи економіки, найближчі два-три тижні в Україні ще буде продовжуватись спадання захворюваності на COVID-19.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки