Антитіла до COVID-19 – це не відображення стійкості імунітету, – пульмонолог
Зникнення антитіл до COVID-19 у крові є нормальним фізіологічним процесом з огляду на те, якщо людина перестає контактувати з інфекцією. Але люди не живуть ізольовано, і тому постійне контактування із інфекційним агентом дає можливість не вакцинуватись повторно, а отримати бустерні дози природним шляхом.
Про це в ефірі українського телеканалу сказала Світлана Гук, пульмонолог, завідувач 1-м інфекційним відділенням "Київської міської клінічної лікарні №17", передає UAINFO.org.
"Антитіла – це не є та ціль, яку ми переслідуємо, а також це не є відображенням стійкості вашого імунітету. Не можуть весь час антитіла "плавати у крові", тому що ми контактуємо з безліччю інфекцій і виробляємо безліч антитіл, і якби була відсутня можливість антитілам зникати, то наша кров була б схожа на якесь желе. Це – нормальний фізіологічний процес, коли перша імунна реакція з’являється, коли інфекційний процес іде на спад – антитіла зникають", - сказала вона.
Читайте також: Коронавірус з нами ще принаймні на півтора роки – головний санлікар України
При цьому пульмонолог наголосила, що водночас антитіла переходять у таку собі "довгу пам'ять" на рівні клітинного (стовбурових клітин) імунітету.
"Людина, отримавши вакцину чи перехворівши, продовжує контактувати із активними хворими. Це – зворотна сторона повної ізоляції. Вона має бути на піку, коли ми хочемо припинити швидкість розповсюдження інфекції, але зворотна сторона – люди не набувають стійкого імунітету, або якщо мали – втрачають. Тому постійне контактування із інфекційним агентом дає можливість не вакцинуватись повторно, а мати бустерні дози природним шляхом", - пояснила лікар.
Світлана Гук зауважила, що факт наявності антитіл не є протипоказанням для проведення вакцинації. Лікар рекомендувала тим українцям, які побоюються через можливі наслідки отримувати так звані векторні вакцини як то Pfizer, скористатись вакцинами, що розроблені за старими методиками.
Читайте також: Лікарі давали 1% на життя: українець пережив інсульт та коронавірус з 95% ураженням легень. ВІДЕО
"В Україні доступна вакцина Coronovac, що є інактивованою. Вона вироблена за старими методиками. Це вакцина для тих, хто не хоче вакцинувавсь Pfizer. (…) Сучасні клінічні дослідження дають потенційну надію, що імунітет людей, які перехворіли чи отримали вакцину – він буде тривати не лише на рівні антитіл, а на клітинному рівні. Таким чином ми досягнемо кінця пандемії", - завершила вона.
Лікар наголосила, що людство – частина екосистеми, де співіснують віруси і бактерії. "Тому не треба з усіма боротись, а слід навчитись із ними жити", - завершила вона.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки