Разумков пропонує створити комісію, яка б визначала, хто є олігархом
Спікер ВР виступає за створення окремого незалежного органу, який відповідатиме за перелік олігархів у рамках закону про деолігархізацію.
Рада нацбезпеки й оборони не може вести реєстр олігархів, оскільки вона контактує з бізнесом і її склад змінюється. Тому, як заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24", необхідно створити незалежну комісію, інформує UAINFO.org.
Так, глава парламенту розповів, що подані ним поправки до законопроєкту про деолігархізацію є організаційними та "роблять закон більш якісним у плані використання деолігархізації як механізму".
Зокрема, він пропонує створити незалежний орган, який відповідатиме за перелік олігархів, щоб "бізнес потім не говорив, що тут є якась заангажованість, і щоб влада розуміла, що великий бізнес не тисне на представників влади, тому що рішення прийматимуться відповідною структурою".
Читайте також: США снова ткнули носом Зеленского в Коломойского
"Якщо ми говоримо про підходи та про те, що потрібно було б змінити, то це орган, який включає до переліку олігархів. У запропонованому законопроєкті це РНБО. На мою думку, як члена РНБО, у зв'язку із цим є конфлікт інтересів, тому що рішення про попадання до такого переліку "олігархів" повинні приймати не ті ж представники влади, з якими може контактувати бізнес. По-друге, якщо ми говоримо про РНБО, там не виключний перелік осіб, які можуть входити до нього, тобто він може збільшуватися-зменшуватися, що також впливатиме на прийняття рішень. Але є і конфлікт інтересів, який ми точно не можемо допустити в такій сенситивній справі. Тому, на мою думку, це повинна бути незалежна комісія, яка може діяти при НАЗК, вона формується на конкурсних підставах і є незалежною, громадською і не вимагатиме додаткових коштів", - пояснив Разумков.
Загалом, за його словами, народні депутати подали 1230 поправок до ініційованого президентом законопроєкту про деолігархізацію.
"Це поки що тільки поправки. <...> Але я впевнений, що вони стосуватимуться багатьох питань: і щодо сум, і щодо того, хто може потрапити та не потрапить до цього переліку. Насправді й у мене, і у колег були ідеї про розширення критеріїв, згідно з якими людина може потрапити до так званого переліку осіб з великим впливом", - уточнив спікер.
Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський вніс у Раду законопроєкт про олігархів як невідкладний. Пізніше у "Слузі народу" анонсували ще сім законопроєктів про олігархів, які стосуватимуться змін у закон про політичні партії та антимонопольне законодавство. 1 липня парламент схвалив у першому читанні закон про боротьбу з олігархами. Документ підтримали 275 нардепів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки