MENU

"Інфляція в Україні виходить з-під контролю, це – відповідальність НБУ та уряду", – економіст  

1026 0

"Інфляція в Україні виходить з-під контролю, це – відповідальність НБУ та уряду", – економіст  

Пришвидшення інфляційних процесів в Україні є наслідком в тому числі неефективної роботи Національного банку України та уряду, а також наслідком пришвидшення світової інфляції і чутливості української економіки, що має сировинну структуру.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав економіст Борис Кушнірук, передає UAINFO.org.

"Щодо інфляційних процесів, то є претензії до НБУ. Зараз інфляція вийшла з-під контролю. Ми спостерігали друк коштів 2020 року на програму "Велике будівництво", що починає вдаряти по всій ситуації в цілому, коли первинна монетарна база грошей, що залежить від емісії НБУ – зросла на 25%. Це не могло не вдарити по інфляційній стабільності", - сказав він. 

Читайте також: Українці мають легалізувати зароблене в тіні: що чекає на тих, хто відмовиться легалізувати кошти

За словами експерта, інфляційні процеси в Україні – це "відповідальність не лише НБУ". Оскільки існує поняття немонетарної інфляції, на яку НБУ не впливає.  

"Так, слід говорити про імпортовану інфляцію, яка пов’язані із тим, що суттєво виросли ціни на сировинні товари на зовнішньому ринку і підскочив світовий рівень інфляції. Так, інфляція в США досягла 25-річної відмітки. Одна із причин – активно друкують долари, євро і юані", - акцентував він.  

Читайте також: "Надмірне зміцнення гривні б'є по українській економіці", – економіст 

Борис Кушнірук пояснив, що інфляція та індекс споживчих цін також залежать від сировинної структури економіки України і малим рівнем доходів населення. 

"Поки ми не змінимо сировинну структуру економіки, поки ми будемо нищити підприємства податками та перевірками, то ми ніколи не досягнемо ані курсової, ані інфляційної стабільності. А це – відповідальність і уряду, і НБУ", - завершив економіст.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини