MENU

Шахраї "розводять" українців у Viber: в чому суть нової схеми і як не стати жертвою

2587 0

Шахраї "розводять" українців у Viber: в чому суть нової схеми і як не стати її жертвою

Viber має неймовірно величезну аудиторію по всьому світу. У тому числі й в Україні. Він як і раніше є одним з найпопулярніших месенджерів. У зв'язку з цим Viber також користується популярністю і в шахраїв. Вони постійно вигадують нові схеми для легкої наживи й нещодавно придумали нову.

Як повідомило видання gsminfo, принцип обдурювання залишився колишнім, але схема відносно свіжа, інформує UAINFO.org.

Її суть в тому, що зловмисники розсилають користувачам повідомлення з розіграшем, який нібито офіційно організовують самі розробники додатку. У повідомленні дають посилання на сайт, на якому проходить розіграш. На ньому переможцю обіцяється досить солідний приз - 1 мільйон доларів.

Читайте також: "Колл-центр на зоні": на Донбасі ув'язнені прямо з камери обманювали українців

Для участі у заході потрібно просто клацнути по іконці месенджера, яка нібито запускає цю лотерею. Після клацання перед потенційним потерпілим відкривається вікно з нібито рандомним виграшем. Зазвичай, суми знаходяться в межах від 10 до 5000 тисяч доларів.

Після цього людині пропонується поспілкуватися з адміністратором. Однак насправді діалог веде не людина, а робот. Він заявляє, що користувач може виграти ще кілька призів. В процесі сума "виграшу" збільшується. Однак, коли радісний користувач вже збирається забрати "вигране", він стикається з проблемою.

Читайте також: Банду шахраїв-гастролерів, які діяли за схемою "ваш родич у біді", затримали на Київщині. ВІДЕО

Виграш в доларах, а внутрішні перекази в іноземній валюті між громадянами України заборонені. Користувачеві пропонують просте рішення - конвертувати долари в гривню. Однак така конвертація не безплатна. Природно, що комісію повинен сплатити сам "переможець". Далі перед користувачем спливає так звана фішингова форма, в якій необхідно заповнити поля з реквізитами банківської карти. Зловмисники отримують дані жертви, отримують доступ до карти та переказують всі кошти собі.

Щоб уберегтися - потрібно пам'ятати, що безплатний сир тільки в мишоловці. Звертайте увагу на адресу посилання і не переходьте на жодну, в офіційності якої ви сумніваєтеся.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини