Економісти: "В Україні кожен третій працює "в чорну", а держбюджет щорічно недоотримує до 100 млрд грн"
Проблема неофіційного працевлаштування є вкрай складною, завдає неабияких збитків державі, добробуту громадян і негативним чином позначається на роботі "білих" роботодавців.
"Неофіційне працевлаштування – це також проблема і для "білих" роботодавців, тому що має місце недобросовісна конкуренція. Ми розуміємо, що роботодавець, який використовує незадекларовану працю, оптимізує свої видатки і вартість його товарів є поза конкуренцією у порівнянні із тими роботодавцями, які працюють "в білу", - сказав Ігор Дегнера, заступник голови Державної служби з питань праці, передає UAINFO.org.
За даними Державної служби з питань праці, в Україні заробітну плату в конверті отримує кожен 5-й працівник, при цьому Державний бюджет недоотримує 42,5 млрд грн. щорічно. Водночас економісти впевнені, що озвучені офіційними службами цифри не відповідають дійсності і є значно вищими.
"Якби ми хоча б частково подолали тіньову економіку – ми б отримали 100 млрд грн. до Державного бюджету. Це реальні кошти, недоплачені пенсіонерам, соціально незахищеним верствам населення: інвалідам, матерям тощо", - сказав Олег Пендзин, член українського Економічного дискусійного клубу.
Експерти зауважують, що відповідальними у цій ситуації є також самі робітники, які часто обирають неофіційне працевлаштування.
Читайте також: Цепная реакция: почему в Украине нельзя дальше повышать пенсионный возраст – эксперт
"Часто ми бачимо, що навіть самі співробітники не хочуть влаштовуватись офіційно. Тому що вони можуть втратити субсидії, які отримують від держави", - сказала виконавчий директор Європейська бізнес-асоціації Анна Дерев'янко.
Зауважимо, що в Україні зросли штрафи за факти неофіційного працевлаштування. Так, роботодавцям за перше порушення за кожного неоформленого працівника доведеться сплатити 60 тисяч гривень (10 мінімальних зарплат), а за друге порушення – 180 тисяч гривень (30 мінімальних зарплат).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки