Незважаючи на те, що більшість з нас вважали за краще б не вникати в подробиці того, що відбувається з нашим тілом після смерті, питання про те, чи може труп вибухнути під час кремації, здається доволі цікавим, пише Science Focus .
Процес розкладання починається всього через кілька хвилин після смерті — клітини позбавляються кисню і кислот, а ферменти починають їх розщеплювати. Температура тіла падає, і починається трупне задубіння (застигання м'язів, позбавлених кисню), інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Мікроби, які жили на тілі і в організмі людини протягом життя, більше не стримувані імунною системою, приступають до перетравлювання клітин, що розпадаються.
Читайте також: В Индии мужчина вернулся домой после собственной кремации
Потім тіло починає розкладатися, м'які тканини розпадаються, перетворюючись на рідину, а мікроби розщеплюють цукор, що міститься в тілі, виділяючи при цьому такі гази, як метан, сірководень і аміак. Ці гази можуть накопичуватися всередині трупа, що розкладається, і іноді, якщо тиск стає занадто високим, вони здатні розірвати шлунок.
Таким чином, вибух трупа не є чимось неможливим, але це навряд чи станеться під час кремації, оскільки тілу не дадуть досягти стадії гниття. Для уповільнення розкладання тіла використовується охолодження або бальзамування.
Читайте також: В Индии тело покойника принесли в банк, чтобы снять с его счета деньги
Гази, що утворюються при гнитті, не можуть призвести до вибуху трупа під час кремації, але ось кардіостимулятор, не виявлений фахівцями до кремації, на це здатний.
У 1976 році ртутно-цинкові батареї кардіостимулятора вибухнули в крематорії британського міста Соліхалл, зруйнувавши цегляне облицювання кремаційної камери. Це призвело до прийняття нових правил з видалення кардіостимуляторів, а також інших медичних імплантатів перед кремацією.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube