MENU

Financial Times: "Кліматична міграція" стане найбільшим викликом для людства уже найближчим часом

1277 0

Financial Times: "Кліматична міграція" стане найбільшим викликом для людства уже найближчим часом

Зміна клімату наближається до переломного моменту. Як показав звіт Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, навіть якщо викиди вуглецю припиняться вже завтра, тих шкідливих речовин, що накопичилися в атмосфері, достатньо, щоб зруйнувати багато екосистем планети протягом наступних десятиліть, пише Financial Times.

Саме тому майбутній кліматичний саміт, хоча і необхідний для пом'якшення наслідків зміни клімату, повинен вирішити не менш важливу проблему: адаптацію людства до безповоротних наслідків кліматичної кризиінформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Оскільки спека, зростання рівня моря та посуха загрожують населенню планети, мільйонам, а то й мільярдам людей, можливо, доведеться покидати свої домівки, шукаючи місцевість, найбільш придатну для виживання.

Найскладніший виклик - це не скорочення викидів, а переселення людей. Наразі ні Міжнародна група експертів зі зміни клімату, ні будь-яка інша організація не має можливості вирішувати це фундаментальне питання.

Читайте також: Порожні колодязі, ерозія і пилові бурі – нова реальність: чому Україну залишає вода

У повоєнні десятиліття відносно передбачувані моделі міграції спостерігалися як усередині різних регіонів, так і між ними. Найбільша кількість мігрантів, які переміщуються в межах будь-якого регіону становить приблизно 23 млн осіб.

Однак у найближчі десятиліття світу доведеться боротися з кількома загрозливими демографічними дисбалансами. Дефіцит робочої сили в Північній Америці, Європі та Північній Азії стає все більш гострим, і цим регіонам потрібно буде «відкрити міграційні крани».

Десятки мільйонів людей в Азії будуть змушені назавжди переселитися по Євразії, оскільки частина Азії може стати непридатною для життя, а засоби для існування зникнуть. Велика кількість азіатів буде рухатися на північ у величезні степові землі Росії та Казахстану - регіони, багаті родючими землями.

Частина міграції, ймовірно, відбулася б навіть без зміни клімату. У цьому столітті прогнозується досягнення «піку чисельності людства», максимальна популяція якого може становити майже 11 мільярдів. З цього моменту виживання ризикує стати «неконтрольованою грою».

Як люди будуть організовувати власне життя на все менш придатній для існування території планети? Чи відповідає сьогоднішня карта призначенню, враховуючи, скільки людей будуть переселятися через різні кордони в різний час?

Читайте також: В ООН заявили про загрозу "наступної пандемії" – посухи

У питаннях міграції національні уряди мають суверенну владу. Але відповідь на глобальний міграційний виклик вимагає не лише двосторонніх міграційних угод.

Необхідно подолати розрив між гіперчутливим і короткостроковим політичним дискурсом навколо міграції та колективною стратегією, необхідною для вирішення глобальної проблеми. Потенційна глобальна міграційна криза підкреслює, що всі люди перебувають в одному човні, і м’яко переносить увагу з вузького національного суверенітету на глобальне управління.

У світі з кліматичною кризою потрібен новий розподіл співпраці між континентами. Південна Америка та Африка ставатимуть регіонами емігрантів. Північна Америка та Євразія будуть приймати все більше людей.

«Глобальна політична картографія» також буде змінюватися. Острови південної частини Тихого океану, які ризикують затонути, будуть шукати підтримки від Австралії та Нової Зеландії, які фактично стануть їх «захисниками» в межах «колективної Океанії».

На тлі зміни політичних тенденцій, Британські острови поглиблять розподіл ресурсів і будуть ключовими центрами у відродженій версії «ліги торгових портів».

Багато вчених запитують: що лежить поза суверенітетом? Відповідь - «програмована географія», що включає перекодування місць на основі зміни їх ролі в глобальній системі. Місцевість, придатна для проживання, - це найдорожчий ресурс, який потрібно оптимізувати. Адаптація до нової реальності - ключове завдання людства, резюмує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини