MENU

The Washington Post: Байден допустив помилки у відносинах із Китаєм

606 0

The Washington Post: Байден допустив помилки у відносинах із Китаєм

Попри зміну влади у Вашингтоні, економічна політика США щодо Китаю залишається "стабільною". Це фактично було посланням виступу торгового представника США Кетрін Тай, коли вона висловила погляд на роль Китаю у світовій торгівлі, який майже не відрізняється від риторики колишнього американського президента  Дональда Трампа.

У січні 2020 року, безпосередньо перед тим, як пандемія коронавірусу повалила економіку США, Трамп досяг відносного "перемир’я" з Китаєм, погодившись зменшити частину тарифів, які він раніше запровадив на китайські товари, в обмін на обіцянку Пекіна купити частину американської продукції, пише The Washington Post, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Розглядаючи цю угоду як подібність між адміністраціями Трампа і нинішнього американського лідера Джо Байдена, Кетрін Тай розкритикувала Китай за те, що він не дотримується своєї сторони угоди, але не запропонувала істотних змін у тарифну політику Трампа.

Читайте також: Демократи стурбовані падінням рейтингів схвалення Байдена – The Washington Post

Натомість вона зобразила обидві країни як жертви в довгостроковій боротьбі за частку світового ринку, що через недобросовісність Китаю вимагає від Сполучених Штатів «розгорнути всі політичні інструменти».

Важко не погодитися з думкою Тай, оскільки поведінка Китаю докорінно спростувала надії США на те, що торгівля перетворить Пекін на прихильника глобального порядку, заснованого на правилах.

Однак президент Китаю Сі Цзіньпін змінює державну економічну модель. Він також знущається над своїми сусідами, оскільки останнім часом активізував військовий тиск поблизу демократичного Тайваню. Очевидно, що з Китаєм під керівництвом Сі Цзіньпіна важко вести звичний бізнес.

Водночас існують незаперечні витрати для самих американців, на тарифи, які запровадив Трамп, а президент Байден поки їх зберігає. У липні міністр фінансів США Джанет Єллен відверто визнала, що тарифи фактично «є податками для споживачів».

Кінцевою метою політики США, як би важко не було її досягти, має бути взаємовигідна лібералізація торгівлі в довгостроковій перспективі, на противагу спрощеному уявленню Трампа про торговельну політику.

Кетрін Тай зазначила, що американські імпортери зможуть подавати заявки на вибіркове звільнення від тарифів, але це надає повноваження юристам та бюрократам, а не споживачам.

Читайте також: The Washington Post: Байден закріпив зовнішню політику Трампа

Найпотужнішим «інструментом», яким ще можуть володіти Сполучені Штати у переговорах з другою за величиною економікою світу, може стати єдиний фронт з іншими країнами, які поділяють побоювання Америки.

Тай пообіцяла «тісно співпрацювати з американськими союзниками та однодумцями-партнерами», а також розповіла про нову Раду з питань торгівлі та технологій Сполучених Штатів та Європейського Союзу.

По-справжньому впливову противагу Пекіну може створити транстихоокеанське партнерство з 12 країн, яке намагався організувати колишній президент США Барак Обама.

Трамп відкинув цю ідею, а Байден, піддаючись протекціоністським настроям у своїй партії, не показує жодних ознак відродження цього торговельного партнерства.

Можливо, Байдену доведеться змінити цю політику, адже він ризикує не тільки повторити помилки Трампа щодо Китаю, а й допустити власні помилки, резюмує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини