MENU

Верховна Рада перенесла термін розкриття бенефіціарів компаній на 2022 рік

336 1

Верховна Рада перенесла термін розкриття бенефіціарів компаній на 2022 рік

Депутати Верховної Ради 324 голосами затвердили зміни до закону №5807 про протидію відмиванню доходів, отриманих незаконним шляхом, яким переноситься на дев'ять місяців термін обов'язкового розкриття кінцевих бенефіціарів компаній.

Про це повідомляється на парламентському порталі, інформує UAINFO.org з посиланням на LIGA.Бізнес

Згідно з прийнятими змінами, граничний термін подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціара і структуру власності компаній перенесений із 11 жовтня 2021 року на 11 липня 2022 року. 

Читайте також: Бутусов: Зеленский упрекал Порошенко "слепым трастом" и бизнесом в России, хотя у него самого такой же "траст"

У пояснювальній записці до документа перенесення терміну обов'язкового розкриття бенефіціарів пояснюється великою кількістю юридичних осіб, які мають подавати держреєстратору інформацію про кінцевих власників.

Також зазначено, що у компаній був короткий період для підготовки до розкриття даної інформації.

На початку жовтня міністр юстиції Денис Малюська повідомив про неможливість виконати вимогу закону про розкриття бенефіціарів у встановлений термін через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи.

Читайте також: Арахамия: У меня тоже было много офшоров. Сейчас на супруге один офшор на Сейшелах

За його словами, кількість юросіб, які повинні подати державному реєстратору відомості про кінцевого бенефіціара, становить понад 1 мільйон. Станом на 6 жовтня відомості подали тільки 171 333 юрособи. 

У 2019 Рада прийняла закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", який вимагає від компаній оприлюднення бенефіціарів. Відповідно до закону, бізнес до 10 жовтня має подати звіт про своїх кінцевих бенефіціарних власників. За невиконання загрожує штраф від 17 000 до 51 000 грн.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини