MENU

Публікації Pandora Papers: чи понесе хто покарання за гроші в офшорах?

1186 1

Публікації Pandora Papers: чи понесе хто покарання за гроші в офшорах?

Нещодавно проєкт Pandora Papers розкрив цілу мережу схем по виведенню коштів в офшори чиновниками та політиками по всьому світу. Один з таких скандалів сконцентрувався навколо президента України Володимира Зеленського.

Як інформує UAINFO.org, видання "Апостроф" вирішило розібратися в юридичному аспекті цього питання, щоб зрозуміти, чи понесе хтось за це покарання.

Так, що стосується юридичної відповідальності, то, як розповів "Апострофу" заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко, тут, швидше за все, ніхто не понесе покарання.

Читайте також: Госдеп изучает "Архив Пандоры"

"Є певні країни, які взагалі не вимагають сплати податків для вкладників банків з будь-якої країни. І цим користуються: кошти, які заробляють у власній країні, перекидають на офшори з тим, щоб уникнути податків. Але вкладення в офшорні компанії не забороняються, в тому числі й українським законодавством. Забороняється і карається несплата податків у власній державі. Якщо буде доведено, що людина перевела гроші в офшори, але не заплатила податки, тоді її можна притягнути до відповідальності. Це вже залежить від ефективності діяльності правоохоронних органів, доведуть вони що гроші, які сховали в офшорах, це гроші, з яких не були сплачені податки. Це з точки зору права національного та міжнародного. Ну а з точки зору моралі, то, звичайно, свідомий громадянин країни, хто б він не був, дрібний бізнесмен або олігарх, його моральний обов'язок - вкладати гроші в розвиток власної країни. І тут зазвичай питання - в моральному плані", - зазначає заслужений юрист України Володимир Василенко.

Читайте також: "Это может обернуться катастрофой для Зеленского": чем грозит президенту офшорный скандал

Втім, подібного роду звинувачення у виведенні коштів матимуть політичні наслідки.

"Якщо на тому чи іншому політичному "бренді" з'являються такого роду звинувачення, нехай навіть не кримінального або фінансового характеру, то політична шкода вимірюється в процентних пунктах. Найчастіше можуть наступити великі проблеми з податковою. Але це що стосується країн з високорозвиненою демократією", - зазначив журналіст Юрій Ніколов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини