MENU

Українські вчені знайшли речовини, які можуть запобігти гострому запаленню легень при COVID-19

983 0

Українські вчені знайшли речовини, які можуть запобігти гострому запаленню легень при COVID-19Вчені знайшли речовини, які можуть захистити від гострого запалення легень при коронавірусі unsplash/ivvndiaz

Вчені з Інституту молекулярної біології і генетики спільно з дослідниками з Інституту фізіології імені Богомольця НАН України знайшли речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігати гострому запаленню легень.

Про це повідомляється на сторінці Інституту на Facebook, інформує UAINFO.org 

За словами вчених, дослідження ще тривають, але попередні результати обнадіюють. Вони показують, що знайдені речовини можна використовувати для створення ліків, які будуть рятувати від гострого респіраторного дистрес-синдрому. Це найнебезпечніший наслідок коронавірусу.

Читайте також: У Херсоні лікарні майже на 100% заповнені COVID-пацієнтами: ситуація набагато серйозніша, ніж висвітлюють у ЗМІ, – мерія

 

Читайте також: У МОЗ допустили розширення "червоної зони" в Україні найближчим часом, коронавірус стрімко поширюється

Дослідники прагнули підібрати речовини, які будуть впливати на певний фермент клітин крові і блокувати розвиток запального процесу. Цей фермент називається протеїнкіназа С бета, він є ключовим для «діяльності» нейтрофільних позаклітинних пасток. Такі пастки здатні вловлювати і затримувати «чужаків» - мікробів. Коли в наш організм потрапляє інфекція - віруси або бактерії, - гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки - це сіті, «сплетені» з ДНК загиблих клітин крові.

Але SARS-CoV-2 змушує гранулоцити здійснювати «масове самогубство». Це означає, що нейтрофільних позаклітинних пасток, які повинні захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять, навпаки, до його саморуйнування.

За 1,5 роки досліджень вченим вдалося знайти речовини, здатні пригнічувати неконтрольоване утворення таких пасток. На думку дослідників, у отриманих сполук дуже хороші перспективи в попередженні нейтрофіл-залежних ушкоджень при гострому запаленні легенів у пацієнтів з ковідом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини