MENU

"Слід визначитись "хто в домі хазяїн", – політолог про ідею заснування жорсткої президентської республіки 

983 10

"Слід визначитись "хто в домі хазяїн", – політолог про ідею заснування жорсткої президентської республіки 

Впровадження президентсько-парламентської республіки із посиленням ролі органів місцевої влади і створенням двопалатного парламенту стало би найбільш збалансованим рішенням для України.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав політолог, кандидат політичних наук Олексій Буряченко, передає UAINFO.org

"Україні слід піти від колізійності, що пов’язана із функціями уряду і інституту президента, - і зрозуміти: хто в Україні "хазяїн в домі", - сказав він, коментуючи слова Секретаря РНБО Олексія Даніла щодо "заснування жорсткої президентської республіки". 

За його словами, не варто розцінювати пропозицію Олексія Данілова як "перший крок перед пропозицією президента щодо змін до Конституції".  

"Думаю, що це бачення виключно самого пана Данілова. Він мав на увазі, щоб Україна нарешті визначилась", - зазначив політолог.  

Читайте також: Віктор Таран: Пам’ятаєте, Зеленський проводив Всеукраїнське опитування? Минув рівно рік, нічого не зроблено

Кандидат політичних наук пояснив, що в нинішніх реаліях Президент України має легітимність, але формально не впливає на уряд, який формує парламентська коаліція.  

"Президент впливає виключно на зовнішню політику України і на оборонний сектор, і то опосередковано", - зазначив він. 

За словами політолога, саме тому виникає дисбаланс очікувань з боку українського народу, який очікує змін в країні після виборів президента, але які так і не відбуваються.  

"Після виборів президент виходить до людей і каже, що в нього немає низки повноважень", - зазначив він. 

Читайте також: Голобуцький: У Зеленського "фулл хауз" на руках – але йому ще для чогось треба змінити конституційний лад. Абсолютно нелогічно і безпідставно

Олексій Буряченко вважає, що для України важливо підсилити роль органів місцевого самоврядування і, можливо, здійснити перехід до двопалатного парламенту.  

"Мери вже на 100% довели свою ефективність і що вони точно мають право впливати на створення як мінімум регіональної політики", - зазначив він.  

"Але разом із тим слід більше переходити до президентсько-парламентської республіки. Такий змішаний варіант з мінімізацією функцією прем’єр-міністра – був би найбільш збалансованим", - завершив Олексій Буряченко. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини