Що робити, якщо втратили банківську картку: є ризик нарватися на шахраїв
У разі втрати банківської картки або її крадіжки потрібно негайно заблокувати картку. Найшвидший спосіб – зателефонувати на гарячу лінію фінустанови, після цього ви назвете свої дані (ПІБ, дата народження), і картку заблокують.
Про те, що робити після блокування карти і як діяти, якщо шахраї все-таки встигли зняти кошти, розповідає видання Оbozrevatel, інформує UAINFO.org.
Якщо виявили, що карти немає, то можна також звернутися до найближчого відділення банку. Потрібний паспорт та заява про втрату і блокування.
До речі, в аферистів є спеціальні хитрощі на такий випадок. Якщо відразу після зникнення картки вам дзвонить людина, представляючись співробітників банку і просить код або пароль, будьте певні – це шахрай.
Важливо! Навіть співробітники фінустанов не мають права вимагати паролі, коди та іншу особисту інформацію.
Читайте також: "Банкомати крадуть гроші": клієнти "ПриватБанку" повідомили про нову проблему
Що робити після блокування?
Після того, як заблокували картку, відразу потрібно піти у відділення банку та подати заяву на її перевипуск. Так, ваш рахунок прив'яжеться до нової картки.
У середньому на перевипуск картки потрібно від кількох днів до кількох тижнів (залежно від банку). Крім цього, за заміну потрібно буде заплатити, а сума залежатиме від того, яку карту оберете.
Що робити, якщо шахраї зняли гроші?
Якщо аферисти таки встигли вивести ваші кошти, треба написати заяву до поліції. Після цього варто повідомити й банк. Після подання заяви фінустанова має провести розслідування. Потім вже ухвалять рішення про те, як клієнту відшкодовувати кошти.
А далі все залежатиме від результатів розслідування. Якщо клієнт банку не порушував правил і провини в цілому немає – гроші будуть повернуті. Але якщо виявиться, що він міг передати комусь особисті дані – гроші не повернуть.
Читайте також: У Польщі затримали шахраїв з України: обчистили рахунки 380 тисяч осіб
Як убезпечити себе?
У нашій країні шахраї мають безліч схем, як зіграти на довірливості українців і викрасти їх дані, а після цього й гроші. У Нацбанку рекомендують встановити ліміти на зняття готівки, яка відповідає вашим витратам.
Так, якщо у вас і вкрадуть дані, шахраю не вдасться всю суму зняти одразу. Водночас з'явиться час заблокувати картку.
І, звичайно, краще, щоб завжди була включена послуга інформування про операції з використанням карти. Це дозволить вчасно заблокувати картку у разі шахрайських операцій з вашим рахунком. Також у банках попереджають про те, що не можна нікому в жодному разі передавати свої дані.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки