MENU

Робочий момент: як видалити суперклей з різних поверхонь

1819 1

Робочий момент: як видалити суперклей з різних поверхонь

Навіть при найакуратнішій роботі не виключено попадання клею на руки та різні поверхні. Якщо моментальний склад на основі ціаноакрилату застигає і схоплюється, найпростіше використовувати для його видалення спеціальні засоби – так звані антиклеї. Але якщо в будинку такого немає – можна спробувати підручні засоби.

Руки. Помивши руки з милом, шкіру рекомендується розпарити та розм'якшити маслом або кремом. Потім можна спробувати відтерти суперклей механічно, для грубих ділянок використовувати пемзу, інформує UAINFO.org з посиланням на портал "Ідеї вашого будинку".

Більш радикальний варіант — відтерти краплю клею рідиною, що містить ацетон, або засобом для зняття лаку.

Також радять спробувати протерти місце, куди потрапив клей, ватним диском чи тканиною, змоченою у розчині димексиду (диметилсульфоксиду) – купити його можна в аптеці. Потім слід вимити руки з милом і нанести живильний крем.

Читайте також: Нужна не только для еды: четырежды четыре причины прикупить домой пару пачек соли

Одяг та взуття. Поки пляма свіжа, одяг рекомендується спочатку запрати в гарячій воді вручну або в пральній машині. Потім спробувати видалити клейову ляпку механічно. Якщо це не допоможе - спробувати видалити клей, протерши тканиною, змоченою ацетоном, рідиною для зняття лаку або димексидом. Спробувати відтерти моментальний клей із взуття можна, змочивши ганчірочку в рідині для зняття лаку або димексиді.

Пластик. Ацетон та подібні розчинники в цьому випадку підходять не завжди, іноді краще використовувати димексид. Після цього рекомендується протерти поверхню спеціальною серветкою, що очищає. Також можна спробувати змастити застиглий клей маслом, а потім видалити його шпателем, ножем або подібним предметом.

Дерево. Матове можна спробувати очистити за допомогою будь-якої рідини, що містить ацетон. Для видалення суперклею з лакованого дерева іноді застосовують димексид (але є ризик пошкодити поверхню). Потім, скоріш за все, поверхню потрібно буде зашліфувати та залакувати.

Читайте також: Как отмыть руки от клея, краски, йода и разных неприятных запахов

Скло, посуд та плитка. Для посуду підійдуть абразиви типу солі чи харчової соди. Для плитки та шибок – ацетон.

Лінолеум. Можна спробувати уайт-спірит або рідину для зняття лаку. Але спочатку бажано потерти місце, яке не видно. Ще варіант — спробувати видалити суперклей механічно, наприклад, за допомогою жорсткої губки або шпателя.

Метал. Зазвичай для видалення застиглого моментального клею використовують засоби на основі ацетону чи технічного спирту, або рідину для зняття лаку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини