MENU

Чому у чорнобильській зоні попри радіацію живуть і розмножуються тварини

3345 0

Чому у чорнобильській зоні попри радіацію живуть і розмножуються тварини

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції не була першою і, на жаль, не стала останньою у своєму роді, проте при цьому входить до найбільших техногенних катастроф в історії людства. Сьогодні людям заборонено жити у зоні відчуження. По суті, перебувати там можуть лише вчені та інженери. Проте, заборони та обмеження ніяк не можуть стосуватися диких тварин, які напрочуд активно розмножуються і процвітають у «брудній» зоні. У чому їх секрет?

Як пише портал Novate, жодного «секрету» насправді немає. Однак існують кілька цілком об'єктивних причин, чому дикі тварини процвітають у зоні, забрудненій радіацією, інформує UAINFO.org.

Читайте також: "Пророческие" мозаики Припяти, предсказавшие катастрофу на ЧАЭС. ФОТО

Перша та головна причина – це відсутність людей. Дика природа пристосовується та перемагає скрізь, де перестає вести активну діяльність людина. Як цинічно це не прозвучить, але зона радіаційного забруднення – це фактично «рай» для дикої звірини. Тут їй більше нічого не загрожує, окрім самого радіаційного фону. Однак для тварин це не так страшно, як вирубування лісів або рейди мисливців.

Друга важлива причина також банальна і стосується середньої тривалості життя диких звірів. Річ у тому, що переважна більшість тварин у дикій місцевості живе помітно менше, ніж, наприклад, у зоопарку. Паразити, хижаки, хвороби, нещасні випадки, банальний голод - все це зі значно більшою ймовірністю і швидкістю вб'є представника дикої природи, ніж радіація, що накопичується в організмі тварини довгі роки.

Читайте також: Україна відмовилася від вивезення ядерних відходів до Росії, їх будуть зберігати в Чорнобильській зоні, – Шмигаль

Третя причина виживання звірів у зоні радіаційного забруднення викликає найбільше питань у вчених та дослідників. Сьогодні, коли тварини, що живуть при підвищеному радіаційному фоні, встигли змінити не одне покоління, є всі підстави вважати, що адаптивність представників дикої природи поступово підвищується. У тому числі до такого жахливого та руйнівного для організму явища, як радіація. Щосили працює природний відбір, і кожне нове покоління звірів демонструє кращу, нехай і не на багато, стійкість до випромінювання. Сьогодні вчені все частіше говорять про те, що у тварин, які мешкають у Чорнобилі та на Фукусімі, серйозно змінено структуру ДНК. Є підстави вважати, що деякі мутації мають позитивний характер і дозволяють тваринам легше переносити високий радіаційний фон.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини