MENU

Вперше за 20 років: Європейський центробанк збирається оновити дизайн банкнот євро

278 0

Європейський центральний банк (ЄЦБ) повідомив, що до 2024 року планує повністю поміняти дизайн банкнот євро, змінивши зовнішній вигляд купюр вперше за 20 років.

У ЄЦБ зазначили, що ще немає рішення про те, що буде зображено на нових банкнотах.  Для розробки дизайну створять фокус-групи, куди увійдуть представники всіх країн єврозони, інформує UAINFO.org з посиланням на Європейську правду. 

Процес редизайну розпочнеться зі створення фокус-груп, яким буде доручено зібрати думки людей з усієї єврозони щодо можливих тем для майбутніх банкнот євро.

Тематична консультативна група, в яку увійдуть по одному експерту від кожної країни єврозони, потім представить короткий список нових тем Керуючій раді ЄЦБ.

Читайте також: Ліван потерпає від гіперінфляції – країну охопили антиурядові протести. ФОТО

Члени консультативної групи вже були призначені ЄЦБ на основі пропозицій національних центральних банків єврозони та представляють різні галузі, такі як історія, природничі та соціальні науки, образотворче мистецтво та технології.

"Банкноти євро нікуди не подінуться. Вони є відчутним і видимим символом того, що ми разом у Європі, особливо за часів кризи, і на них, як і раніше, є великий попит. Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх більш підходящими для європейців будь-якого віку та походження", - сказала президент ЄЦБ Крістін Лагард

Сучасний дизайн банкнот євро заснований на темі "епох та стилів", представленій вікнами, дверними отворами та мостами.

​​​​​​​Читайте також: К чему приводит рискованная стратегия президента: пример краха турецкой лиры

Дизайн банкнот євро – політично чутливе питання. У типових зображеннях на банкнотах - наприклад, знаменитих поетів, композиторів або будівель - є ризик того, що та чи інша держава відчує себе недостатньо представленою або недооціненою.

Євро було введено в безготівковий обіг 1 січня 1999, а 1 січня 2002 були введені в готівку банкноти та монети і є офіційною валютою 19 країн (Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембурга, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, Естонії). Крім того, євро використовується у Чорногорії та Косово. 

З моменту появи дизайн банкнот змінювався лише трохи. Зокрема, згодом на банкноту додали Мальту та Кіпр. 

Також через відмивання грошей випуск банкнот номіналом 500 євро було припинено 27 квітня 2019 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Європейська правда


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини