MENU

"Пакт Путіна-Байдена" – перший крок з облаштування нового світового порядку, – Андрій Миселюк 

1330 1

Пакт Путіна-Байдена" – перший крок з облаштування нового світового порядку, – Андрій Миселюк 

"Сьогодні Путін особисто запропонує Байдену конкретні умови облаштування нового світового порядку замість зламаного за 8 років Росією післявоєнного облаштування світу. Іншими словами, Путін намагається зараз здійснити перехід від процесу руйнування існуючих після Другої світової війни СТАРИХ принципів світового порядку до оформлення замість них НОВИХ принципів",- про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Андрій Миселюк, інформує UAINFO.org

"Цей перехід Москва розпочала у квітні цього року. Коли спочатку викликала справжній шок у провідних західних столицях великою концентрацією військ на українських кордонах. А потім використала цей фактор не для подальшого руйнування порушеного нею 2014-го безпекового статус-кво. А як запрошення нового на той момент господаря Білого дому Джо Байдена для предметної розмови про принципи співіснування США і РФ у «новому дивному світі».

Перед початком цієї розмови і навесні, і восени цього року РФ спочатку виконувала приблизно однакову підготовчу роботу. Демонстративно збираючи величезну кількість військ біля українських кордонів (весною – більше, восени – вже значно менше), РФ наполегливо намагалась

*продемонструвати наочно, що після всіх величезних зусиль Заходу по врегулюванню ситуації на Донбасі і з Кримом, у 2021-ому, так само як і у 2014-му, Путін готовий знову вторгнутися в Україну та окупувати ще частину країни;

Читайте також: Сергей Фурса: Путин хочет, чтобы Байден на сегодняшнем "свидании" дал ему право управлять Украиной

* показати Сполученим Штатам, що РФ розглядає Україну важливою складовою зони своїх виключних геополітичних інтересів;

* показати НАТО, що у альянсу й сьогодні немає інструментів для того, щоб запобігти вторгненню РФ в сусідні держави та окупації частин територій цих держав – так само як це було у 2008 році в Грузії та 2014-го в Україні.

«Але своєї головної цілі – добитися від Штатів фіксації розподілу сфер впливу, «нової Ялти», Путін не зміг», - констатував навесні наш Інститут «Діалог» підсумки першої спроби оформлення нових принципів співіснування США і РФ у сучасному світі.

Хоча вже тоді було повністю зрозуміло, що за першою відносно невдалою для Москви спробою обов’язково відбудуться наступні. Оскільки цією весною Росія показала: вона може й надалі, але не хоче витрачати купу ресурсів лише задля постійної підтримки запущеного нею 7 років тому процесу руйнації старого світового порядку. А натомість Москва зацікавлена в оформленні принципів і правил співіснування із США вже в новому світі.

І сьогодні Путін під час закритої відеоконференції з Байденом спробує:

1) предметно

2) у практичній площині обговорити конкретні російські пропозиції щодо того, яким чином буде облаштований цей новий світовий порядок.

Значна частина цих пропозицій вже була озвучена представниками Росії у публічній площині. Це, зокрема:

• новий пакт європейської безпеки, який чітко зафіксує припинення розширення НАТО на схід - у напрямку РФ;

• отримання Москвою гарантій того, що Україну та Грузію не приймуть до НАТО (замість цього для них – так званий «шлях Фінляндії», яка є членом ЄС, але не є членом НАТО);

• припинення поставок летальної зброї Україні;

• визнання Криму частиною території РФ;

• припинення військових дій на Донбасі із наданням цім територіям широкої автономії у складі України із правом вето, зокрема, на рішення Києва у зовнішній політиці.

Читайте також: Юрий Бутусов: Цели и результаты переговоров Байдена и Путина по Украине: чего ожидать?

Цей перелік побажань - звичайно, лише позначення принципових для Росії речей. Які вона намагатиметься відстоювати у довгому й складному діалозі з США (іншого діалогу, враховуючи калібр цих побажань та принципові позиції самих Сполучених Штатів, бути й не може).

Але головне в тому, що цей процес запущений Москвою на практиці. Як говорив перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов, «процес пішов».

Важливо ще й те, що Москва хоче бути третім рівноправним мегагравцем на світовій геополітичній арені разом із Вашингтоном і Пекіном. А ні у якому разі не «хуліганом», «нерозумним бешкетником» чи «молодшим братом Китаю», - завершує політолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини