Вакцина Pfizer виявилася до 40 разів менш ефективною проти штаму "Омікрон" – вчені
Вакцина Pfizer виявилася до 40 разів менш ефективною проти "Омікрону", ніж проти первісного штаму коронавірусу, передає Sky News з посиланням на проведене в Південно-Африканській республіці. При цьому зазначається, що відповідне дослідження дуже обмежене, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
«Але, попри те, що його здатність вислизати від вакцинних антитіл є значною, вона не повна, і це хороші новини», – зазначив професор Алекс Сігал, вірусолог з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я, який керував дослідженням.
Так, дослідження показало, що антитіла людей, які вакцинувалися або природно інфікувалися коронавірусом, були значно дієвішими проти «Омікрону». Це свідчить про можливі переваги бустерних щеплень.
Читайте також: Чи можливо одночасно захворіти на грип та COVID-19? Пояснення лікаря
Вказано, що здатність вислизати від вакцини у "Омікрону" в 5-10 разів краща, ніж у штаму "Бета", також вперше виявленого в ПАР. Раніше саме штам "Бета" найкраще ухилявся від дії вакцини.
Наголошується, що дослідження було дуже обмеженим, оскільки його проводили на вірусі штаму "Омікрон", вирощеному в лабораторії. Тести проводилися на зразках крові лише 12 вакцинованих людей.
«Таким чином, воно не може багато сказати нам про те, наскільки ефективними будуть вакцини проти запобігання інфекції або подальшої передачі «Омікрону» у реальному світі», – пише CNN.
Читайте також: Стоит ли бояться "Омикрона": эпидемиолог рассказала, что известно о новом штамме
Що стосується безпосередньо вакцини Pfizer, то у людей з обома дозами препарату здатність їх антитіл нейтралізувати «Омікрон» була нижчою від 20 до 40 разів у порівнянні з вихідним варіантом коронавірусу, проти якого були винайдені всі вакцини. Однак зазначено, що це лише попередні дані та цифри можуть змінитися.
Також у дослідженні йдеться, що воно показало набагато кращі результати щодо «Омікрону» у порівнянні з тим, чого раніше побоювалися вірусологи. Зокрема деякі експерти боялися, що вакцини взагалі будуть марними проти нового штаму.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки