MENU

Українцям масово продають фальсифікат: яке масло не можна купувати

3100 0

Українцям масово продають фальсифікат: яке масло не можна купувати

Визначити несправжнє можна за ціною. Не варто купувати продукцію, якщо ціна за 250 грамів менша за 50 грн.

Про це у коментарі виданню Оbozrevatel заявила Голова правління ГО "Споживча довіра" Олена Куликова, інформує UAINFO.org.

На виробництво 250 г масла витрачають 4 літри молока, закупівельна вартість кожного літра – 10 грн. Щоб зробити таку кількість продукту, необхідно витратити щонайменше 50 грн.

"До цього потрібно додати перероблювання, додаткові процеси, прибуток підприємства, ритейлера. Тому навіть економваріант масла не може коштувати менше за 50 грн, або близько цієї ціни", – говорить експертка.

Читайте також: Как выбрать безопасное сливочное масло: советы эксперта

За її словами, фальсифікат масла загалом – це продукт, у якому тваринні жири замінені жирами не тваринного походження. Серед них можуть бути рослинні жири (пальмові, кокосові, соняшникові). Таке масло з рослинних жирів називається спредом і воно навіть корисне деяким віковим категоріям, яким шкідливі тваринні жири. Але трапляються в маслі жири, які отримано штучним шляхом, безпека яких викликає сумніви.

"Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно, – каже Куликова. – Тому фальсифікат роблять із відхідних жирів тваринного походження. Це все переробляється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло. Тут уже йдеться про безпеку. Навіть лабораторії не завжди можуть визначити походження цих жирів. Яку шкоду завдасть організму вживання такого масла – ніхто не знає".

Читайте також: "Просто помойка": озвучены масштабы фальсификации оливкового масла

Також у неякісному маслі, як і у всій молочній продукції, періодично трапляються антибіотики. Якщо людина часто споживає продукцію із залишками антибіотиків, вона стає не чутливою до них. Коли потрібні антибіотики для лікування – вони можуть не вплинути на організм.

За словами Куликової, зараз ринок масла контролюють замало, планові перевірки – формальні. Тому на ринку чимало фальсифікату. Скільки його, експертці сказати складно, адже ситуація залежить від цінового сегмента. Зараз вони з колегами перевіряли масло преміумкласу з жирністю понад 80%. Але навіть серед нього, за словами Куликової, близько 20% – фальсифікат. Якщо ж брати дешеве масло з ринку – там відсоток буде набагато вищим.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини