Протокол МОЗ для лікування COVID-19 містить фатальні помилки – експерт
Деякі препарати, рекомендовані в Україні для лікування COVID-19, можуть бути небезпечними.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови правління Спілки споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислава Онищенка, інформує UAINFO.org.
За його словами, МОЗ включило до нової редакції офіційного протоколу лікування COVID-19 рекомендації застосовувати противірусні препарати для хворих легкої та середньої важкості, але не вказало, які саме. Між тим, деякі популярні препарати насправді можуть мати небезпечний ефект, вважає експерт.
"Небезпека полягає в тому, що деякі з відомих препаратів, які прийнято вважати противірусними - це насправді імуностимулятори. Такі, як "Амізон", "Аміксин", "Гропринозин"... Їхнє застосування несе в собі ризик виникнення гіпореактивності (тимчасового паралічу) імунної системи, що при COVID-19 загрожує трагічними перспективами. Тобто з вибором препарату для противірусної терапії в домашніх умовах, у нас більше питань, аніж відповідей", - говорить Онищенко.
Також він зазначає, що дослідження препаратів цієї групи на вивчення гіпореактивності імунної системи, проведені не були, попри наполягання ряду експертів.
Читайте також: Начинает проявляться парадокс штамма "Омикрон" – FT
Експерт звертає увагу і на незрозумілі зміни в інструкції до одного з препаратів – "Амізону". У новій інструкції, затвердженій міністром Ляшко у додатку 3 до наказу МОЗ від 10.09.2021 №1922, інесаміум йодид (діюча речовина "Амізону"), який завжди вважався інгібітором гемаглютинину, подається вже як інгібітор РНК-полімерази.
"Якщо 25 років це був інгібітор гемаглютиніну, і раптом став інгібітором РНК-полімерази - як пояснити цю метаморфозу? Бо виглядає це так, що механізм дії препарату змінюється під "актуальну проблему", під попит! Адже гемаглютинін до SARS-CoV-2 не має жодного відношення, а через РНК-полімеразу, як вже стало відомо, з ним можна ефективно боротися! Виходить, що включивши новий механізм дії (інгібування РНК-полімерази) та забравши старий (інгібітор гемаглютеніну), виробник поміняв вірус грипу на коронавірус! Що неприпустимо", - пише Онищенко.
Крім того, стверджує експерт, з інструкції була прибрана інформація про те, що "Амізон" є потужним індуктором інтерферону – тобто імуностимулятором, застосування якого при COVID-19 може бути небезпечним.
Читайте також: ВОЗ сравнила опасность "омикрона" и "дельта"-штамма коронавируса
Між тим, препарати цієї групи продаються без рецептів і активно рекламуються, причому із залученням провідних фахівців МОЗ - зокрема, Ольги Голубовської, яка фігурує в рекламних матеріалах Амізон-Макс.
На думку голови Союзу споживачів медичних послуг, ситуація з формуванням протоколу, конфліктом інтересів та раптовими незрозумілими змінами до інструкцій до препаратів, потребує реакції з боку Генпрокуратури.
"Вони (посадовці МОЗ, - ред.) вважають, якщо до них аж через два роки дійшло, що вірус потрібно "глушити" якомога раніше, це нормальна швидкість прийняття рішень... А введення одночасно взаємовиключних препаратів, які гальмують і стимулюють імунну систему - це що? А неприкрите фармлобіювання та присвоєння безрецептурного статусу імунотропним лікам, у т.ч. призначеним для лікування особливо небезпечного інфекційного захворювання? Тепер, добродії розумні, якщо взяли на себе відповідальність - відповідайте за понад 90 тис. смертей і за лідируючі позиції у світі за смертністю", - резюмує Онищенко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки