MENU

Що треба знати про печію? 

628 0

Що треба знати про печію? 

"Свята - це період, коли набагато частіше можуть виникати різні гастрологічні симптоми, які зазвичай є наслідком того, що і скільки ми будемо їсти. Під час свят ми зазвичай дозволяємо собі трохи більше і, на жаль, надлишок їжі може принести нам проблеми зі здоров'ям. Однією з неприємних недуг, що пов’язана зі святковим переїданням є печія", -  про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише дієтолог Світлана Фус, інформує UAINFO.org

"Печія поширена ознака порушення травлення з якою стикається чимало людей. І виникає вона не сама по собі. Найчастіше з'являється у тих, хто нерегулярно харчується, переїдає, у людей з ожирінням. Ще є безліч інших випадків, починаючи від вживання певних продуктів, появи її в положенні лежачи і закінчуючи хворобами травного тракту, які вимагають обов'язкового лікування.

Що треба про неї знати?

Печія появляється тоді, коли кислий вміст шлунку в зворотному напрямку потрапляє в стравохід (це називається рефлюкс), викликає подразнення слизової стравоходу і стан проявляється неприємним відчуттям печіння і тепла різної тривалості і сили. Кислий вміст роз'їдає слизову оболонку стравоходу і по суті, відбувається хімічний опік. У нормі вміст шлунку не потрапляє в стравохід, цьому перешкоджає сфінктер - круговий м'яз між шлунком і стравоходом, який щільно змикається після того, як їжа потрапила в шлунок.

Звідки береться печія?

Основних причин виникнення печії, в принципі, дві. Перша - слабкість сфінктера і друга - надмірна продукція соляної кислоти шлунком. Появляються вони через певні стани:

1. Порушення режиму харчування - нерегулярні прийоми їжі, вживання їжі на ходу, погане пережовування, переїдання.

2. Часте вживання «подразнюючої» їжі - смаженого, гострого, жирного, кофеїновмісних і солодких газованих напоїв, свіжої випічки та ін.

Читайте також: Омега 3 жирні кислоти. Де їх знайти?

3. Шкідливі звички та фактори навколишнього середовища - куріння, зловживання алкоголем, хронічний стрес.

4. Прийом деяких медикаментів.

5. Захворювання органів травлення - гастрит з підвищеною кислотністю, гастроезофагальна рефлюксна і виразкова хвороби, захворювання жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

6. Підвищення внутрішньочеревного тиску - носіння тісного одягу, підняття важких предметів. Шанси, що кислотний рефлюкс і печія виникнуть, збільшуються при ожирінні. При надлишковій масі виникає постійно підвищений тиск в черевній порожнині, що послаблює нижній сфінктер стравоходу.

7. Вагітність - одна з причин розвитку печії у жінок в цей період життя.

Очевидно, щоб не провокувати появу печії, необхідно нормалізувати режим харчування, обмежити ті продукти, які подразнюють слизову шлунку, відмовитися від шкідливих звичок, нормалізувати вагу і т. д. Крім того, рекомендую забути про переїдання; відмовитися від фізичних навантажень і положення «лежачи» після прийому їжі на 15-20 хвилин; вечеряти за 2-3 години до сну; носити вільний одяг.

Список продуктів, які можуть посилювати печію, досить великий. З раціону потрібно виключити жирні і смажені страви, гострі приправи і соуси, каву , міцний чай і шоколад, газовані напої, кислі фрукти і овочі.

Читайте також: Вітамін D восени та взимку: чому він такий важливий?

Але слід прислухатися і до того, що відчуваєте. І якщо продукти, які вказані в списку не провокують печію, прибирати їх з раціону не обов'язково. Потрібно стежити за їх кількістю і частотою вживання.

Під час вагітності, для попередження появи печії, можна дещо зменшити обсяг їжі на кожен прийом і збільшити частоту прийомів. А так само стежити за тим, які продукти провокують печію.

Треба розуміти, що боротися з печією медикаментами або народними засобами самостійно не слід. І хоча в аптеках є багато засобів, здатних зменшити симптоми захворювання, їх тривале застосування буде небезпечним для здоров'я, привести до ускладнень. І якщо вона виникає багато разів і регулярно це тривожний сигнал. Тоді необхідна консультація лікаря, обстеження і лікування причини печії.

Печія найчастіше тимчасова, некомфортна і минуща недуга. Дієвий засіб від печії - зміна раціону, дотримання правильного харчування і здорового способу життя", - завершує дієтолог. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини